Facebook Google+ Twitter

Miller porównuje zwycięstwo PiS do NSDAP. Opinia publiczna zszokowana

Zwycięstwo polityka PiS-u w wyborach prezydenckich w Elblągu zdominowało w ostatnim czasie serwisy informacyjne. Spornym tweetem na temat wygranej PiS-u zszokował dziś opinię publiczną Leszek Miller. Gafa czy świadoma manipulacja?

 / Fot. Ryszard Hołubowicz, CC 3.0Nowym prezydentem Elbląga został kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. Poparło go 51,74 proc. wyborców. Na jego kontrkandydatkę Elżbietę Gellert (PO) zagłosowało 48,26 procent.

Wynik wyborów na swoim twitterowym koncie skomentował Leszek Miller - premier w rządzie SLD w latach 2001-2004, obecnie poseł na sejm z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. „W 1933 NSDAP wygrała wybory w powiecie Lippe. To wtedy Goebbels powiedział: „Dziś Lippe, jutro całe Niemcy” - napisał były premier. Wypowiedź posła wywołała dziś burzę w mediach i doczekała się wielu publikacji, m.in. na internetowym blogu „Na Temat” autorstwa Marty Pawłowskiej.

Autorka na wstępie prezentuje dwie strony problemu. Z jednej strony przywołuje wypowiedź polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy po elbląskiej wiktorii zamierzają wkrótce podbić Warszawę. Zwycięski pochód ma zakończyć się w 2015 r., kiedy to PiS wygra wybory parlamentarne. Pawłowska sugeruje, iż kontrowersyjny wpis Millera podkreśla zamiłowanie polskich polityków do historycznych retrospekcji oraz obrazowych i szumnych porównań.

Wg autorki zwycięstwo PiS w elbląskich wyborach prezydenckich ma bardzo duże znaczenie. To nie tylko prestiż, ale również / Fot. Screen z Twittera potwierdzenie faktu, iż elektorat Prawa i Sprawiedliwości jest dzisiaj stabilny oraz wyjątkowo silny. Przypomnijmy, że wybory toczyły się w cieniu afery związanej z tzw. „taśmami Wilka” – serią kompromitujących rozmów kandydata Prawa i Sprawiedliwości, w której nie brakuje wulgaryzmów.

Pawłowska przywołuje wypowiedzi dwóch prominentnych polityków PiS-u: rzecznika partii Adama Hoffmana, który zapowiedział, że teraz kolej na Warszawę oraz prezesa partii – Jarosława Kaczyńskiego, uważającego, iż po zwycięstwie w Elblągu Prawo i Sprawiedliwość ma szansę na odzyskanie władzy w Polsce.

Leszek Miller w swojej ostrej wypowiedzi porównuje działania PiS do polityki prowadzonej przez nazistowskie ugrupowanie NSDAP, które zdziwiło wielu obserwatorów polskiego życia politycznego. Dla wielu komentatorów słowa Leszka Millera są głęboko niestosowne. Zażenowani wypowiedzią byłego premiera są prawicowi dziennikarze – Cezary Gmyz oraz Samuel Perreira. Wypowiedź Millera negatywnie ocenia również wiceprezes partii – Adam Lipiński.

Również rzecznik prasowy Ruchu Palikota – Andrzej Rozenek ma negatywny stosunek do tweetu Millera. „To obłuda i zakłamanie” – twierdzi Rozenek. Sugeruje, iż za internetowymi komentarzami Millera może stać specjalista od marketingu politycznego Piotr Tymochowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Dotychczas usilnie przekonywano,że to zwolennicy PiS żyją Smoleńskiem i zamachem, tymczasem temat jest żywy wśród jej przeciwników.Przyklejają te wydarzenia do każdego tematu, często bez żadnego związku z art. "Zlitowania proszę". To oznaka obsesji.
Panie Łukaszu- wykłady odbywają się na uniwersyteckich salach. Warto skorzystać :)))),pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Simon Maurer

W czasie, gdy rządził PIS 2005-2007 r. pracownicy byli poszukiwani jak na owe czasy płacono aż 12 zł za godzinę pracownikowi fizycznemu z zarejestrowaniem, a dziś pod rządami Tuska, jeśli ktoś przypadkiem znajdzie prace nie otrzyma więcej jak 9-10 zł za godzinę pracy na czarno.Takie są fakty, jeśli ktoś twierdzi inaczej, jest kłamcą.
Co do innych zarzutów, są to oszczerstwa. Tusk obecnie, gdy podlegają pod niego wszystkie służby nigdy nie przepuściłby okazji aby udowodnić nieprawidłowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Konopka a ile za czasow PiS wzrosla srednia krajowa?a gdzie kasa na ratowanie stoczni ?wyparowala!a dlaczego za rzadow PiS umorzono olbrzymi dlug Porozumienia Centrum?i tak mozna wymieniac w nieskonczonosc a przeciez to taka prawa,czysta i sprawiedliwa partia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od razu zszokował,powiedział prawdę trochę przejaskrawioną ale prawdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A która partia jest szczęściem dla Polski? Jest taka? Czy w ogóle taka była kiedyś, w historii Polski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka ,
jak to jest ? Potępia pan partie , których członkowie walczyli o wolną Polskę .
Po 1989 r znakomita większość członków PZPR zasiliła szeregi Porozumienia Centrum a potem Prawa i Sprawiedliwości .
Pan Kryże ,który wydawał wyroki na członków Solidarności był zastępcą Ziobry.
30 vice-ministrów w rządzie PiS to byli członkowie PZPR .
Nieszczęściem dla Polski jest nieobliczalna partia PiS ,która na sztandarach ma hasło ZEMSTA.
Wypowiedź Millera jest skandaliczna ale czy pan Hofman swoją wypowiedź przemyślał ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2013 00:00

Pani Magdo, pani jako nauczyciel posiada lepszą wiedzę historyczną niż pan Miller. Pytanie: jak było naprawdę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński też na ochronę nie skąpi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem bacznym obserwatorem sceny politycznej od 89 roku w Polsce i nikt nie jest w stanie zmienić moich poglądów i opinii o ludziach z Platformy, i wcześniej KLD, UW.
Wymienione partie to nieszczęście dla Polski. Tym ludziom nie chodzi o dobro Polski, lecz o własną kieszeń. Jak widać wielu Polakom jest to obojętne skoro do władzy dochodzą tacy ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie nadal Pan wierzy w zamach na prezydenta a winnym wśród okrzyków "Bóg Jest Największy" (wzorowanym na Allahu Akbar) należałoby łeb oderżnąć kuchennym nożem. Zlitowania proszę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.