Facebook Google+ Twitter

Miller: Rząd powinien przeprosić pacjentów i zmienić ustawę

Przewodniczący SLD, Leszek Miller w radiowych "Sygnałach Dnia" ostro skrytykował rząd za brak reakcji na chaos, panujący po wejściu w życie ustawy refundacyjnej. Stwierdził też, że sojusz jeszcze w tym tygodniu przedłoży swój projekt nowelizacji ustawy.

Sonda

Czy rząd powinien przeprosić pacjentów?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaLeszek Miller zarzucił rządzącej koalicji, że popełniła błąd już w marcu 2011 r., kiedy "na siłę" przeforsowano ustawę o refundacji leków, mimo wielu krytycznych głosów. Przypomniał też, iż Bartosz Arłukowicz, będący wówczas w opozycji, również miał do niej wiele zastrzeżeń i ostrzegał przed jej wprowadzeniem.

Szef Sojuszu zarzucił rządowi brak reakcji na panujący obecnie chaos i stwierdził, że "Rząd okopał się na swoich pozycjach. Gorsze od błędu jest trwanie w błędzie. Mamy do czynienia z retoryką IV RP. Minister zdrowia napuszcza na koncerny farmaceutyczne, premier napuszcza na lekarzy, a zamiast brać się za rozwiązywanie problemów, to mamy wojenkę, że ktoś musi być wrogiem, a ktoś przyjacielem" - informuje polskieradio.pl.

Miller skrytykował też Rzecznika Praw Pacjenta, za słowa o szukaniu aptekarzy, którzy zrozumieją pacjenta, nazywając je "przerażającym infantylizmem". Leszek Miller stwierdził również, że w sytuacji kiedy rząd broni ustawy przed jakąkolwiek zmianą, uważając ją za "świetną", sojusz przedstawi jeszcze w tym tygodniu własny projekt szybkiej nowelizacji ustawy refundacyjnej. Miałaby ona polegać na przywróceniu poprzedniego sposobu wypisywania recept, bez określania kwoty refundacji oraz zdjęcia z lekarza obowiązku sprawdzania, czy pacjent jest ubezpieczony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 04.01.2012 13:20

to jest celowa robota żydowskiego rządu PO,żeby jak najwięcej ludzi walnęło w kalendarz i nie doczekało emerytury.Do krematorium z Tuskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rady starego komucha są "psu na budę" potrzebne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorolka
 • gorolka
 • 04.01.2012 09:16

Pan Miller ma rację. Kiedy obecna władza była w opozycji to każde złe kichnięcie było rozdmuchiwane do granic nieprzyzwoitości .To nie były życzliwe rady takie jakie radzi Miller. To były sprawy w rodzaju zebrania papierów np.na osobę z opozycji aby uniemożliwić start w wyborach itd.
Może by tak VIP-owie postali w kolejkach do lekarzy, pobiegali po aptekach to wtedy może dojdzie do nich o co w tym wszystkim chodzi.? Jak narazie to tylko Oni żyją na zielonej wyspie ,wyalienowani z szarej rzeczywistości i nic do nich nie dociera, a reszta ludzi traktowana jest jak widac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rzond
 • rzond
 • 03.01.2012 20:40

miller gadu gadu a myNarod bajki dla doroslych

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 03.01.2012 20:06

Miller, co ty gadasz.

TO PACJENCI POWINNI PRZEPROSIĆ RZOND PLATFORMY.
RZOND TUSKA JEST WSPANIAŁOMYŚLNY.
NASTĘPNY ETAP PO-REFORMY TO
KAŻDY NOWO-NARODZONY DZIECIAK DOSTANIE PRZY WYJŚCIU ZE SZPITALA DOSTAĆ NA DROGĘ TRZY POLOPIRYNY I DWA APAPY. I TO MUSI MU STARCZYĆ DO CZASU PRZEJŚCIA NA EMERYTURĘ CZYLI GDY SKOŃCZY 90LAT. TAK BĘDZIE.
PAMIĘTAJCIE KTO WAS OSTRZEGAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
 • Ola
 • 03.01.2012 18:09

Ubezpieczenie to nic - mówiono o róznych poziomach refundacji w róznych schorzeniach, ale nikt nie mówił o tym, że jesli lek ma jeden poziom refundacji to w określonych schorzeniach wogle nie może być refundowany - stąd wniosek, że wszystkie leki mają 2 poziomy odpłatności - np. 50% i 100% i właśnie na wskazaniach rejetrowych oprze się NFZ przy nakładaniu kar, bo nie podał źródła ich sprawdzenia - już dawno mówimy o tym, że wcale nie ulotka jest źródłem tej wiedzy
czy ktos może podpowiedzieć ten problem osobom, które staną do dyskusji jutro z BA?
niech to wyjaśni i w nowelizacji rozporządzenia zapisze, co jest źródłem wiedzy o wskazaniach rejestrowych na dany dzień

Obawiam sie, że problem wskazań rejestrowych wykracza poza możliwości merytoryczne dziennikarzy, nie mówiąc o politykach - o tym mogą dyskutować tylko lekarze - jak wybić sie z tym problem ponad bicie piany o kodach ne recepcie?


Sprawdzanie ubezpieczenia pacjenta, leków w obwieszczeniu. W przypadku "we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji" sprawdzanie na stronie urpl.gov.pl i...... okazuje się, że leku na rządowej stronie urzędu rejestracji NIE MA. W związku z tym należy się domyślać tych wskazań?
Wpisuję w dokumentację: brak możliwości weryfikacji zarejestrowanych wskazań - brak leku na stronie Urzędu Rejestracji.
O tym się rzeczywiście NIE MÓWI. Przychodzi pacjent i mówi w związku z tym - o co wam chodzi, o tych kilku nieubezpieczonych pacjentów?
Brakuje akcji informacyjnej również wśród lekarzy. Wielu nie wie w ogóle, żeby lek poza wskazaniami pisać na 100%

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
 • ad rem
 • 03.01.2012 14:42

No to mamy już dwóch zbawicieli . Miller i Kaczyński mają teraz żniwa polityczne i zacierają ręce . Ile na potrzebnej reformie można zbić kapitału .I jeden i drugi nie kiwnął palcem jak rządzili a teraz utworzyli wspólny front p-e pacjentom . Tak, tak pacjentom .A może by tak potępić lekarzy , którzy piszą bzdurne recepty dzieciom , ubezpieczonych z urzędu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 03.01.2012 11:28

bedac millerem siedzialbym pocichutku ani nie bzykajac.ludzie jako miller kaczynski ktorzy fatalnie kierowali panstwem jak zombi przychodza z zaswiata i chca pouczac.niedoczekanie wasze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.