Facebook Google+ Twitter

Miller: Wiatr historii wieje w lewo

"Lewica wygrywa wybory w Europie, za trzy lata czas na Polskę" - mówił w sobotę na Radzie Krajowej SLD szef Sojuszu Leszek Miller.

Sonda

Na kogo oddałbyś/oddałabyś swój głos?

 / Fot. PAP/Radek Pietruszka"Po latach dyktatu polityki fiskalnej, nakazu banków i rynków finansowych do głosu dochodzi społeczne podejście do polityki" - stwierdził. Wskazał na kompromis pomiędzy wymogami rynków a wytrzymałością społeczeństw, który ma szansę zaistnieć tylko dzięki rządom silnej, europejskiej lewicy. Rządy te, wg Millera, mają prowadzić do wzrostu gospodarczego, większej liczby nowych miejsc pracy nie negując jednocześnie potrzeby ograniczenia deficytu budżetowego i długu publicznego.

Jak informuje Gazetaprawna.pl, szef SLD pogratulował Francois Hollande'owi zwycięstwa w wyborach prezydenckich we Francji. W swoim przemówieniu stwierdził, że widać już, iż lewica przejmuje władzę w kolejnych krajach europejskich.

"Wcześniejsze wyniki wyborów w Danii, Chorwacji, zdecydowane zwycięstwo socjaldemokracji na Słowacji, oraz ostatnie spektakularne zwycięstwa lewicy w wyborach lokalnych w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech, a także wejście lewicy do rządu w Rumunii, to zaczątek lewicowej "Wiosny Ludów", która przynosi do Europy powiew socjaldemokratycznych wartości" - podkreślono w podjętej przez Radę Krajową uchwale.

Szef SLD wspomniał o wyborach, które mają się odbyć w latach 2014 i 2015. Będą to: wybory do Parlamentu Europejskiego, samorządowe, prezydenckie i parlamentarne. W tym kontekście nie zabrakło nawiązania do jego partii. Leszek Miller przekonywał, że warto postawić na SLD. "Cztery razy my" - apelował.

"Czas na normalność, czyli na lewicę"

Według Leszka Millera lewica już dwa razy ratowała Polskę z zapaści gospodarczej, do której doprowadziła prawica. Jak twierdzi, jest skłonna zrobić to po raz kolejny, z każdym, kto podzielać będzie jej rozumienie interesu państwa oraz przekonania wyrażone z programie partii. "Czas zakończyć kolejny nieudany prawicowy eksperyment, czas na normalność, czyli na lewicę" - powiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

On nie jest odważny, tylko zwyczajnie przekonany o własnej boskości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@K. Regis Dzisiaj 09:19
Ale popatrz jaki masz wybór! Jak w markecie na półce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 14.05.2012 10:32

PO czy SLD to to samo dziadostwo .... powinni się połączyć w jedną partię!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Bidny" Miller... Wydaje mu się, że SLD to partia lewicowa i że coś zdobędą. Lewica to i może u nas wygra, ale na pewno nie będzie to SLD.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K. Regis
 • K. Regis
 • 14.05.2012 09:19

A w sondzie jak zwykle brak Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego... Znowu trzeba zaznaczać opcję "inna partia, bo przecież w grę wchodzą tylko obecnie zasiadające w sejmie darmozjady, co nie? Dopóki Polacy nie zmienią swojego podejścia, dopóty będą rolowani przez kolejne, wspierane przez media bandy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 14.05.2012 09:18

Pamiętamy jak rządzili w latach 90tych ,kompletna kompromitacja ..... Ten sam syf co Platforma!

Agentura złodziejstwo ,chamstwo !

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 14.05.2012 07:28

lewica tak ale nie z milerem oleksym kwasniewskim i innymi komuchami

Komentarz został ukrytyrozwiń
emigrant
 • emigrant
 • 14.05.2012 00:41

Buhahaha "wzrost gospodarczy" Panie Miler przeszedł pan siebie, dobry żart, ja tego nie kupię!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Toster3d
 • Toster3d
 • 14.05.2012 00:40

Miller to typowy socjalista (aka komuch). I jak każdy socjalista albo jest głupi albo kłamie. Wmawia że to wszystko przez 'prawice' której w 'Polandi' tak naprawdę nie ma. Socjalisci zwalają wszystkie problemy na systemy po których tutaj nie ma nawet śladu. Wydają miliony na propagande a potem ludzie w nią wierzą i tworzą własną rzeczywisość - lewacką, czyli oszukaną.
"Socjaliści pierw tworzą problem a potem bohatersko go zwalczają"
Oni są zarazą bo wykorzystują emocje ludzi do własnych celów, im szybciej zdamy sobie z tego sprawe tym lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.