Facebook Google+ Twitter

Miłość ci wszystko wybaczy. Bestseller Marcii Willett "Tydzień w zimie"

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2012-05-06 16:32

"Tydzień w zimie" Marcii Willett, to przepiękna opowieść o miłości, najbliższych osobach i wielkich tajemnicach oraz o spontanicznej decyzji, która diametralnie zmienia bieg życia głównej bohaterki i otaczających ją ludzi.

 / Fot. okładka książkiNie ma takich słów, które oddałyby urok niesamowitej Kornwalii. Morze, skalista ziemia i ogromne połacie wrzosowisk otaczają rodową siedzibę lady Maudie Todhunter. Mając kłopoty finansowe postanawia spieniężyć znajdujący się na odludziu dom w Moorgate. Ale kto zechce kupić starą zapuszczoną posesję? Konieczny jest solidny remont, który zostaje przeprowadzony przez Rob’a Abbota.

Lady mieszka z przybranymi córkami: Seliną i Patricią. Nie układało im się w tej nowej rodzinie. Każdy z domowników ma swoje życie i leczy własne rany z przeszłości. Nie zawsze bagaż indywidualnych doświadczeń jest źródłem życiowej mądrości. Bywa za to przyczyną wielu nieporozumień i gorzkich kłótni. Selina nie cierpi macochy i nawet nie próbuje się do niej zbliżyć.

Paradoksalnie jej córeczka, Posy darzy babcię gorącym uczuciem, jakiego brak obu kobietom. Lady Todhunter wie, że nigdy nie będzie tak piękna i doskonała, jak zmarła matka Seliny, ale jest nieprzejednana, gdy ona po raz pierwszy prosi ją o rozłożenie na raty płatności za ten dom, zamierzając go kupić. Jednak brak jej odpowiednich środków.

Marcia Willett opisuje tę sytuację tak wiarygodnie i drobiazgowo, jakby to była historia z jej własnego życia. Zwraca uwagę na każdy szczegół. Autorka maluje słowami światła w różnych porach dnia umiejscawiając bohaterów swojej rodzinnej opowieści, zarówno w czasie teraźniejszym powieści, jak też w ich własnych wspomnieniach sprzed wielu lat.

Czytając "Tydzień w zimie" Marcii Willett jesteśmy z jednej strony świadkami udręki, jaką jest zmaganie się z materią podczas remontu. Z drugiej strony obserwujemy zmieniające się postawy ludzi, którzy są co prawda rodziną, ale mając do wykorzystania nadarzającą się okazję starają się pokrzyżować szyki lady Todhunter. Na kartach tej powieści sąsiaduje twarda rzeczywistość z romantyczną przeszłością i tradycją. Wszystko rozgrywa się w malowniczej scenerii krainy zgodnie uznawanej przez podróżników za jeden z najpiękniejszych zakątków na kuli ziemskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@ 8598

Może :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
8598
 • 8598
 • 08.05.2012 09:29

Pani Ewa tak pięknie i przejmująco potrafi opowiadać o książkach innych autorek, że sam jestem ciekaw jej własnej książki. Może się kiedyś jej doczekamy... a może już powstaje?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bywalec
 • Bywalec
 • 07.05.2012 13:01

Fajny tytuł. Pasuje do wszystkiego, co w życiu najważniejsze... Miłość jest zawsze pierwsza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 06.05.2012 21:16

Niedawno rozdawali za darmo miejsca pod budowę takiego domu w Norwegii. Tyz piknie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fan
 • Fan
 • 06.05.2012 19:39

Czytałem jej bardzo dobry "Letni domek". Po tę książkę sięgnę z wielką chęcią, bo autorka pisze bardzo zajmująco i potrafi zainteresować swoim stylem. To świetna gawędziara.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
 • Czytelnik
 • 06.05.2012 19:33

Uwielbiam rodzinne sagi, nawet te w jednym zaledwie tomie. A Kornwalia to naprawdę przepiękna kraina i wspaniała historia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.