Facebook Google+ Twitter

,,Miłość Cię znajdzie" nad Lednicą. Rozmowa z Ojcem Janem Górą.

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-01 13:37

2. czerwca 2012 roku u Źródeł Chrzcielnych Polski odbędzie się XVI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Z Ojcem Janem Górą o wyjątkowości i ważności Spotkań Lednickich, modlitwie, chwaleniu Boga śpiewem i tańcem rozmawiał Dariusz Okoń

1. Każdego roku na Polach Lednickich organizuje Ojciec Spotkania Młodych, które mają osobiste błogosławieństwo Ojca Świętego Jana Pawła II. Z roku na rok przybywa młodzieży, osób duchownych i wszystkich chętnych. Czy spodziewał się Ojciec takiego sukcesu Spotkań Lednickich? Jak można krótko zaprezentować komuś, kto jeszcze nie uczestniczył, czym są spotkania nad Lednicą?

Nie spodziewałem się żadnego sukcesu. Sukces nie jest miarą spraw Bożych. To że ludzi przybywa, to znaczy że są głodni pokarmu duchowego, jaki tam rozdajemy. Lednica jest wizją życia opartego na wyborze Chrystusa. Tak jak Mieszko wybierając Chrystusa stworzył Polskę, tak młodzi dzisiaj wybierając Chrystusa tworzą przestrzeń jutra, przestrzeń nadziei. Wybór Chrystusa ma wielką moc sprawczą On sprawia ewangeliczne novum naszej egzystencji. Bardzo trudno jest zaproponować komuś ze świata konsumpcji uczestnictwo w wysiłku tworzenia. Ale przecież w człowieku zawsze zwycięża pragnienie nieskończoności. Dlatego wierzę w ludzkie serca stale głodne Boga i prawdy, świętości i dobra..

2. Spotkania to rodzaj ewangelizacji, ale i możliwość pokazania oraz zamanifestowania swej wiary, gdy wokoło świat coraz bardziej zmierza ku ateizmowi. Czym dla Ojca są Spotkania Młodych?

Spotkania Młodych to święto ruchu lednickiego, to kulminacja naszych całorocznych działań, studiów i modlitwy. Spotkania lednickie to promieniowanie naszego środowiska i próba podzielenia się z jak najszerszym gronem młodych naszym odkryciem i entuzjazmem wiary. A tak naprawdę to świat wcale nie zmierza ku ateizmowi, a możliwość dawania świadectwa bardzo nas cieszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.