Facebook Google+ Twitter

Miłość, damy i rycerze

W najbliższy weekend, 6 i 7 czerwca, odbędzie się V Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. W małych miasteczku nad Wartą, w powiecie słupieckim, przez dwa dni będzie można poznać przebieg codziennego życia w średniowieczu.

W sobotę o godzinie 14, w kościele pw. Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja w Lądzie nad Wartą uczestnicy będą świadkami rycerskiego ślubu i wesela. Dzień później o 11.30 wszystkie przybyłe pary będą mogły odnowić śluby małżeńskie. To jednak tylko część atrakcji, jakie zaplanowano na ten dwudniowy festiwal.

Pierwszy dzień imprezy będzie czasem prezentacji rzemiosł średniowiecznych i uzbrojenia rycerskiego. To wszystko zostanie okraszone między innymi warsztatami tańca średniowiecznego, turniejem rycerskim, koncertami, spektaklami oraz otwarciem wystawy malarstwa prof. Marka Przybyła oraz prof. Tomasza Siwińskiego „Błędni rycerze”.

Drugiego dnia spóźnialscy będą mogli nadrobić zaległości z soboty. Dzieci wezmą udział w grze terenowej, wszyscy goście będą dopingować w bitwie o Ląd. Przez dwa dni otwarty będzie Klasztor, w którym do wysłuchania będą wykłady m.in. o kobiecie w średniowieczu, prezentacje multimedialne o miłości oraz seanse filmowe.

Pełny program znajdziecie na stronie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.