Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18608 miejsce

Miłość do fotografii - czyli wywiad z Patrykiem Kamrowskim

Patryk Kamrowski, to młody chłopak, dla którego największą miłością jest fotografia. Dlatego wybrał szkołę średnią o profilu fotograficznym i swoją przyszłość i drogę zawodową wiąże właśnie z fotografią.

Na zdjęciu Patryk Kamrowski / Fot. fot. archiwum Patryka KamrowskiegoPatryk Kamrowski mieszka w Bielsku Białej, ma 17 lat i uczy się w technikum fotograficznym, obecnie kończy drugą klasę na kierunku fototechnik. Fotografia to, jak sam mówi "jego miłość" a ulubiony cytat to: „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie nikt by nie zobaczył”.


Zgodził się na rozmowę i wywiad dla czytelników portalu ...


Na zdjęciu Patryk Kamrowski / Fot. fot. archiwum Patryka KamrowskiegoDariusz Trybuła: Patryku, Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią?

Patryk Kamrowski: Fotografią interesuję się odkąd pamiętam, ponieważ aparat w domu był zawsze, wprawdzie zwykły kompaktowy, ale lubiłem robić nim zdjęcia. Mając 4 lata zwróciłem na siebie uwagę innych moim sposobem fotografowania. Gdy wszyscy robili zdjęcia patrząc na ekran LCD aparatu, ja fotografowałem przez wizjer. Wówczas mama stwierdziła, że będę w przyszłości fotografem i jej przypuszczenia się sprawdziły.


Czym jest dla Ciebie fotografia i co lub kto jest Twoją inspiracją?

Fotografia jest dla mnie największą pasją, moją miłością i czymś bardzo ważnym. Moje życie ciągle kręci się wokół tej pasji, kiedy tylko mogę i mam okazję to biorę aparat i robię zdjęcia, uczęszczam na różne wernisaże i wystawy fotograficzne, dzięki którym czerpię inspiracje do swoich zdjęć. Inspiruje mnie dosłownie wszystko.


Jaki był Twój pierwszy sprzęt fotograficzny?

Moje pierwsze kroki w fotografii stawiałem jako kilkuletnie dziecko i korzystałem z aparatu rodziców- był to Kodak DX7590. W dniu mojej pierwszej Komunii Św. dostałem małego kompaktowego Kodaka, abym mógł robić zdjęcia również na koloniach i obozach, na które jeździłem bez rodziców. Te dwa aparaty stoją nadal na mojej półce i trudno jest mi się z nimi rozstać.


Jakim sprzętem obecnie fotografujesz?

Obecnie używam Nikona D5200, był to mój wymarzony prezent gwiazdkowy. Gdy rozpocząłem naukę w technikum fotograficznym, dowiedziałem się, że egzamin zawodowy będę zdawał właśnie na tym modelu i dlatego przekonałem rodziców do tego aparatu.


Uważasz, że do robienia peofesjonalnych zdjęć potrzebny jest aparat "z górnej półki"?

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że trzeba mieć aparat z wyższej półki, aby robić profesjonalne zdjęcia. Bardzo dużo zależy od kadru, który jest ważniejszy od jakości zdjęcia, od wrażliwości fotografa, jego wiedzy i sposobu patrzenia na świat. Wynika z tego, że nie trzeba bardzo drogiego sprzętu aby robić dobre zdjęcia.


Na Twoich stronach w internecie widać, że lubisz fotografować przyrodę i ludzi, głównie kobiety. Jak dobierasz plenery i swoje modelki?

Mam kilka swoich ulubionych miejsc do których często wracam, lubię fotografować przyrodę, głównie wodę szczególnie na długich czasach naświetlania, bo daje to niesamowite efekty, a oko ludzkie nie jest w stanie tego zobaczyć bez użycia aparatu. Dziewczyny, które fotografuję zgłaszają się same lub znajduję je przez wspólnych znajomych.


Swoje zdjęcia udostępniasz na facebook'u. Czy jeszcze gdzieś można znaleźć Twoje zdjęcia?

Prowadzę fotobloga: www.patrykkamrowski.flog.pl i tam również udostępniam swoje zdjęcia.


Bierzesz udział w konkursach fotograficznych?

Sporadycznie ale niezbyt często.


Miałeś już wystawę swoich zdjęć?

Tak miałem wystawę w szkole. W Galerii Młodego Twórcy przedstawiłem wystawę pt. „Ołomunieckie impresje” będącą pokłosiem wyjazdu plenerowego. Inspirowała mnie codzienność, pęd życia, codzienny pośpiech zarówno ludzi jak i otaczającego ich świata.


Co poleciłbyś do nauki piczątkującemy fotografowi?

Jeśli ktoś ma pasję i zapał, to będzie robił dużo zdjęć i sam z czasem zacznie zauważać i poprawiać swoje błędy. Fotografia to dziedzina artystyczna i uważam, że trudno znaleźć jedno rozwiązanie dla wszystkich. Każdy ma inny gust i każdy inaczej patrzy na świat.


Jakich wskazówek udzieliłbyś osobie początkującej w fotografii?

Jeśli się to lubi czy nawet kocha to pstrykać, pstrykać i jeszcze raz pstrykać i nie zważać na przeciwności, takie jak krytyka, bo nigdy wszystkich nie zadowolisz. Zachęcam do oglądania twórczości innych zarówno amatorów, profesjonalistów czy mistrzów fotografii.


Co jeszcze pasjonuje Ciebie oprócz fotografii?

Tak jak inne osoby w moim wieku lubię spędzać czas przed komputerem nie tylko obrabiając zdjęcia, ale również grając i przeglądając Internet. Czasami gram w piłkę nożną z kolegami na boisku a w zimie jeżdżę na nartach.


Czym jeszcze się zajmujesz oprócz fotografii?

Gram na komputerze, spotykam się ze znajomymi ale i tak większość wolnego czasu zajmuje fotografia.


Jakie masz marzenia fotograficzne i inne?

Moim marzeniem jest praca w branży fotograficznej.


Czego życzyć Patrykowi Kamrowskiemu?

Potłuczenia obiektywu (śmiech) ciągłego rozwoju i coraz lepszych zdjęć wymarzonej pracy, dzięki której będę niezależny finansowo i będę mógł kupować sobie coraz lepsze obiektywy i inne akcesoria fotograficzne.

Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów fotograficznych i dużo zdrowia
Dariusz Trybuła

OTO KILKA ZDJĘĆ AUTORSTWA PATRYKA KAMROWSKIEGO: / Fot. Fot. Patryk Kamrowski  / Fot. Fot. Patryk Kamrowski
 / Fot. Fot. Patryk Kamrowski / Fot. Fot. Patryk Kamrowski


 / Fot. Fot. Patryk Kamrowski

Więcej zdjęć na stronkach Patryka Kamrowskiego :)

Zapraszam na fotobloga Patryka Kamrowskiego:

www.patrykkamrowski.flog.pl


Polecam też stronkę fanpag'e na portalu facebook.com o nazwie: Patryk Kamrowski Photography:

https://www.facebook.com/PatrykKamrowskiPhotography/?fref=ts

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.