Facebook Google+ Twitter

Miłość do wódki, żywot krótki

Chwiejące się zęby i przeżarta wątroba to propozycje zdjęć na etykietach butelek z alkoholem. Takie ostrzeżenia powinny zwrócić uwagę pijącego na skutki nadużywania alkoholu.

screen-www.bild.de / Fot. http://www.bild.de/BILD/news/vermischtes/2008/07/22/britische-aerzte-fordern/abschreckende-fotos-auf-alkoho W wielu krajach, w tym także w Polsce, na opakowaniach papierosów widnieją już od dawna szokujące informacje o skutkach ubocznych palenia. A co z alkoholem? W końcu to też używka.

Jak podaje brytyjska gazeta "Herald", o odstraszacza alkoholu upominają się brytyjscy lekarze. Na konferencji związku zawodowego lekarzy "British Medical Association's" stwierdzono, iż podobną kampanię szokową, jak w przypadku paczek papierosów, należy uskutecznić na etykietach butelek z alkoholem. Oprócz tego, lekarze domagają się obniżenia cen napojów bezalkoholowych oraz obligatoryjnej informacji o ilości alkoholu zawartej na etykiecie każdej butelki z trunkiem.

Powstaje pytanie,czy metoda Brytyjczyków odniosłaby jakiś skutek w Polsce, biorąc pod uwagę, lawinowo rosnące spożycie alkoholu w naszym kraju.

Źródło informacji:http://www.bild.de/BILD/news/vermischtes/2008/07/22/britische-aerzte-fordern/abschreckende-fotos-auf-alkoho

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.