Facebook Google+ Twitter

Miłość i dobroć od wielkiego dzwonu

O polityce piszę tylko od wielkiego dzwonu. Od kilku dni słyszę, jak głośno bije. To o dobroci i dzieciach z Aleppo.

Obraz dawnej sztuki Codex Manesse / Fot. Meister des Codex ManessePrezydenci Sopotu i Gdańska w grudniu wystąpili do rządu o zgodę na przyjazd kilkunastu sierot z Aleppo w Syrii na leczenie i zobowiązali się pokryć koszty ich pobytu i leczenia.

Rząd zareagował natychmiast. Pani Premier Szydło rzuciła się do portmonetki, którą miała w płaszczu, i wyłożyła bez wahania 10 zł.

- Nie mogę dać więcej. - Powiedziała wzruszona. - Rano dałam 100 zł na tacę i zostało mi tylko te dziesięć złotych. Oddaję wszystko, co posiadam.

Oprócz pieniędzy dała też dobrą radę prezydentom, że szybciej i skuteczniej mogą pomóc dzieciom na miejscu w Aleppo.

- Ale tam nie można wjechać, tam trwa wojna. - Wyjaśnili.

Wiadomość ta zmartwiła ją. - Nie wiedziałam. - Odpowiedziała. - Ale to nic. Minister Obrony Narodowej udostępni panom super nowoczesny helikopter, abyście mogli tam bezpiecznie dotrzeć, jak tylko go otrzymamy. Zamówiliśmy kilkanaście sztuk.

Inni przedstawiciele władz też nie szczędzili wysiłków, aby pomóc sierotom. Minister Obrony Narodowej zaoferował im przejażdżkę nowoczesnym transporterem opancerzonym. - Dzieci ogromnie lubią jeździć takimi pojazdami. To będzie dla nich prawdziwa frajda. - Powiedział.

Prezes Kaczyński wręcz entuzjastycznie poparł inicjatywę prezydentów błagając tylko, aby dopilnowali, żeby dzieci nie okazały się terrorystami i nie były chore, bo to mogło być niebezpieczne. - Bezpieczeństwo naszego kraju leży mi najbardziej na sercu. - Podkreślił to bardzo mocno.

Prezydent Duda podpisał się pod decyzjami rządu i Prezesa nie czekając nawet na nocną porę. Był zdecydowanie za, chciał nawet interweniować, aby sprawę przyspieszyć. Było to niepotrzebne, ponieważ cały rząd zaangażował się w jak najszybsze, pomyślne załatwienie sprawy.

Cieszmy się, Bracia i Siostry, że mamy władze pełne miłości i dobrej woli! Błogosławieni niech będą ci, którzy je wybrali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"Prezydenci Sopotu i Gdańska w grudniu wystąpili do rządu o zgodę na przyjazd kilkunastu sierot z Aleppo w Syrii na leczenie i zobowiązali się pokryć koszty ich pobytu i leczenia."

Cała afera z 10 sierotami to tak naprawdę wymysł radia zet, które jako pierwsze podało taką informację. W piśmie prezydenta Sopotu jest mowa o przyjęciu nieokreślonej liczby osieroconych dzieci i ich rodzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie konkretnie Panie Bartłomieju?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tylko, że łyka brednie jak pelikan...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ironista z Pana przedni, panie autorze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.