Facebook Google+ Twitter

Miłość i wojna gangów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-29 09:37

„Władza siły. Brutalność. Policjanci i bandyci. To jest w skrócie, to co uderza nas w tym filmie” - pisał krytyk portalu CinemaGoer. I tak rzeczywiście jest – wojna dwóch bezlitosnych gangów, skorumpowani policjanci i rosnąca na tej spalonej ziem miłość dwojga młodych ludzi.

Jeden z najpopularniejszych w Indiach filmów akcji i największy hit kasowy w języku telugu zrobiony w Tamil Nadu [drugiej indyjskiej „fabryce snów”: Tollywood].

Film opowiada o wielkim uczuciu rodzącym się na tle brutalnej wojny gangów i równie brutalnego śledztwa policyjnego.

Pokiri / Fot. materiały organizatoraPandu (Mahesh Babu) gdy zabija dla gangu, jest zdecydowany i okrutny, ale gdy poznaje Shruti (Ileana D'Cruz) i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, staje się nieśmiały i delikatny. Shruti nie ma ojca dlatego natrętnie zalecają się niej odpychający mężczyźni. Pandu ratuje dziewczynę przed namolnymi adoratorami, czym zdobywa sobie jej serce. Shruti nie zdaje sobie sprawy, kim jest jej wybawca. Pandu jest targany sprzecznymi uczuciami: oddaniem dla gangu, miłością do dziewczyny, lękiem przed dekonspiracją oraz złapaniem przez policję.

Krytycy wysoko oceniali film podkreślając, że chociaż w kinie sensacyjnym były już tysiące filmów o wojnach gangów tym razem Puri Jagananath „dodaje własne dotknięcie, technikę i unikalne podejście, które buduje jego charaktery w znakomity sposób”. Podobnie oceniali produkcję Widzowie: „Myślę, że to najlepszy film z Tollywood od kilkudziesięciu lat” pisał recenzent na portalu Imdb.com.

Wiadomości24.pl są patronem wydania DVD filmu. Dystrybutorem wydania DVD jest Epelpol Entertainment.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.