Facebook Google+ Twitter

Miłość jednak nie dla wszystkich!

Najnowszy album niemieckiej formacji Rammstein "Liebe ist Für Alle Da" ("Miłość jest dla wszystkich"), podobnie jak alkohol czy papierosy, nie może być sprzedawany nieletnim.

Okladka albumu / Fot. Universal / RammsteinOdczytując orzeczenie, Petra Meier, szefowa Bundesprüfstelle für jugendgefährdende Medien (BPjM), organizacji zajmującej się ochroną nieletnich przed treściami mającymi szkodliwy wpływ na ich rozwój, wskazała zarówno utwór "Ich tue Dir Weh" ("Chcę Cię Skrzywdzić"), jak i zdjęcie, na którym gitarzysta Richard Kruspe wymierza klapsa nagiej kobiecie w masce, jako propagujące treści sado-masochistyczne, i tym samym szkodliwe dla rozwoju dzieci.

Bundesprüfstelle für jugendgefährdende Medien, również w mocnych słowach skrytykowało singla "Pussy" promującego ten album. Zdaniem BPjM, utwór namawia do uprawiania seksu bez zabezpieczenia, co jest w ogóle nie do pomyślenia w dobie AIDS.

W efekcie tego orzeczenia, wydany przez Universal album "Liebe ist Für Alle Da" nie może być reklamowany w niemieckich środkach masowego przekazu, a sama płyta nie może być wystawiana na półkach sklepowych, do których dostęp mają nieletni obywatele RFN.

Wydany na początku października album, w samych tylko Niemczech przekroczył jak do tej pory nakład ponad 200 000, już prawie pokrył się platyną, a medialny szum wokół wydawnictwa na pewno podniesie sprzedaż o kilkadziesiąt tysięcy kopii.

Album "Liebe ist Für Alle Da" nawet bez takiej promocji sprzedaje się świetnie. Jak do tej pory pokrył się złotem we Francji, w Szwajcarii, Polsce, w Czechach i Belgii. W Finlandii i Austrii album jest już platynowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.