Facebook Google+ Twitter

"Miłość jest lekarstwem". Autobiografia Eltona Johna wspomoże walkę z AIDS

"Trudno sobie nawet wyobrazić, jak żałosnym byłem wtedy dupkiem" – tak surowo, z perspektywy lat, ocenia samego siebie jeden z największych muzyków wszech czasów. "Miłość jest lekarstwem" Elotna Johna ukaże się 22 października.

 / Fot. mat. prasoweAutobiografia Eltona Johna "Miłość jest lekarstwem" ukaże się 22 października nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non. To wzruszająca i inspirująca książka o życiu i umieraniu, uprzedzeniach i przełamywaniu barier, empatii i niechęci. Jednocześnie bardzo osobista historia życia wspaniałego artysty i po prostu dobrego człowieka. Co ważne, część zysków z wydania książki zostanie przekazana na profilaktykę HIV/ AIDS. Patronat nad książką objął Społeczny Komitet ds. AIDS - organizacja pozarządowa istniejąca w Polsce od 1993 roku.

"Trudno sobie nawet wyobrazić, jak żałosnym byłem wtedy dupkiem" – tak surowo, z perspektywy lat, ocenia samego siebie jeden z największych muzyków wszech czasów. W najtrudniejszym okresie swego życia poznał Ryana White’a. Zarażony w wyniku transfuzji krwi, wykluczony ze społeczeństwa chłopiec oraz uzależniony od narkotyków, alkoholu i przygodnego seksu gwiazdor: ich spotkanie zmieniło wszystko.

Kiedy choroba zabrała Ryana, a także Freddiego Mercury’ego i wielu innych przyjaciół Eltona Johna, ten bez reszty poświęcił się działalności dobroczynnej. Stał się inspiracją dla księżnej Diany, Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor i setek tysięcy innych osób, które tak jak on starały się pomagać chorym, biednym i odtrąconym.

- Absolutny bestseller! Emocjonalny przekaz sprawia, że Miłość jest lekarstwem czyta się z zapartym tchem. To jedna z najlepszych książek o AIDS, jakie znam. Każdy powinien ją przeczytać - Jolanta Kwaśniewska.

- Mój przyjaciel Elton poruszył nasze serca nie tylko poprzez swoją muzykę, ale także za sprawą niezliczonych ludzkich istnień, które udało się ocalić dzięki działalności jego fundacji. Ta wspaniała książka daję nadzieję - Bill Clinton.

Elton John - brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i legenda światowego show-biznesu, urodził się w 1947 roku, jako Reginald Kenneth Dwight. Jego oszałamiająca kariera obejmuje ponad cztery dekady. Singiel Candle in the wind, który rozszedł się w rekordowej liczbie 37 milionów egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającym się singlem w historii. Za osiągnięcia muzyczne oraz działalność charytatywną muzyk w 1998 roku otrzymał tytuł szlachecki z rąk Królowej Elżbiety II. W roku 1992 Elton założył Elton John AIDS Foundation, która dziś jest jedną z czołowych organizacji non profit zajmujących się zwalczaniem HIV i AIDS.

źródło: materiały prasowe

Zobacz też:
Czytasz? Interesujesz się literaturą? Zerknij do naszego działu Książki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.