Facebook Google+ Twitter

„Miłość na Krymie” Mrożka w Teatrze Telewizji i w Ninatece

Na 24 marca zapowiedziano telewizyjną premierę "Miłości na Krymie" Sławomira Mrożka. Będzie to przeniesienie spektaklu Jerzego Jarockiego, który swoją premierę miał 17 stycznia 2007 r. w Teatrze Narodowym. Wersję telewizyjną reżyserował Jan Englert. 27 marca w Międzynarodowym Dniu Teatru spektakl będzie można zobaczyć na portalu Ninateka.

 / Fot. screen, mat. prasowe NinatekaW 2007 roku na scenie Teatru Narodowego po raz ostatni Jerzy Jarocki reżyserował Sławomira Mrożka. Niezapomniany spektakl zdecydowano się zapisać w formie audiowizualnej i tak dzięki współpracy Teatru Narodowego z Narodowym Instytutem Audiowizualnym będzie go można zobaczyć w poniedziałek 24 marca w TVP.

Ale to nie wszystko. 27 marca w Międzynarodowym Dniu Teatru będzie go można zobaczyć w Ninatece czyli na portalu Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

"Miłość na Krymie" Mrożek napisał w 1993 r. , a każdy z trzech aktów poświęcił pokazaniu różnych odsłon Rosji: carskiej, sowieckiej i współczesnej.

"Miłość na Krymie". Literacka synteza dziejów wg Mrożka i Jarockiego

W znakomitej obsadzie "Miłości na Krymie" znaleźli się m.in.: Jan Frycz, Janusz Gajos, Anna Seniuk, Małgorzata Kożuchowska, Jolanta Fraszyńska, Barbara Horawianka, Mariusz Bonaszewski, Jerzy Radziwiłowicz, Grzegorz Małecki i Paweł Paprocki.

Zdjęcia w Teatrze Narodowym zrealizował w grudniu 2013 roku Witold Adamek, a reżyserią wersji telewizyjnej zajął się Jan Englert.

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, Narodowy Instytut Audiowizualny udostępni premierowo na stronie www.ninateka.pl spektakle wyreżyserowane przez osobowości polskiego teatru. Oprócz wspomnianej "Miłości na Krymie" premierowo pokazany zostanie "Wiśniowy sad" w tłumaczeniu Jerzego Jarockiego, w reżyserii Izabelli Cywińskiej.

Spektakl powstał w 2013 roku w związku z podwójnym jubileuszem Teatru Nowego w Poznaniu. - "Wiśniowy sad" to rzecz o odejściu, pożegnaniu i przywitaniu przyszłości. Potraktowałam Czechowa dosyć brutalnie. Mimo że jest to dla mnie autor doskonały, postanowiłam skrócić go bardzo, licząc na odbiór współczesnego widza, wychowanego na krótkich formach" - mówi o spektaklu Izabella Cywińska (mat. pras.)

W spektaklu występują m.in. Antonina Choroszy, Gabriela Frycz, Anna Mierzwa i Bożena Borowska-Kropielnicka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.