Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3930 miejsce

Miłość prawdziwym sensem życia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-02-14 12:44

Walentynki – to dzień, w którym serca wszystkich zakochanych biją szybciej. Nie jest tajemnicą, że miłość daje szczęście, jest najpiękniejszym, ale zarazem najtrudniejszym uczuciem ze wszystkich.

Walentynki / Fot. Justyna WtulichMiłość istnieje tak długo jak istnieją ludzie. W życiu każdego człowieka jest tym, czego potrzebujemy jak powietrza, ale także „miłość to pożywienie zgłodniałego, woda czysta spragnionego” Michel Quoist. Daje nam szczęście, napełnia serce radością i dodaje skrzydeł. Jest najsilniejszym uczuciem na ziemi, bo prawdziwa miłość potrafi wszystko zwyciężyć. „Jedynie miłość nadaje sens życiu. Dlatego im bardziej zdolni będziemy do miłości i dawania siebie innym, tym bardziej sensowne będzie nasze życie.” Hermann Hesse.

Miłość może nas dopaść w najmniej spodziewanym momencie. Nie ważny jest wiek, miejsce czy czas - przychodzi jak grom z jasnego nieba. „Miłość, zawsze jednaka, nie zna pór roku ani granic, ani godzin, dni, miesięcy” John Donne. Nikt nie powiedział, że łatwo jest odnaleźć swoją drugą połówkę. Jedni spotkają ją wcześniej, a inni muszą cierpliwie czekać, bo jak śpiewa lider zespołu Ich Troje „Nie wiesz czy pierwsza miłość to ostatnia? Czy ostatnia może pierwszą właśnie jest? [...] Tak naprawdę to nikt nie wie jak to jest”.

Chciałabym zwrócić uwagę na nagminne używanie słowa miłość. Wielu młodych ludzi mówi, że kocha i doznaje najpiękniejszego uczucia. Spójrzmy prawdzie w oczy - który nastolatek może wiedzieć, czym jest prawdziwa miłość? Słowo „kocham” pada z ich ust nadzwyczaj często. To okropne rzucać tak ważne wyznanie na wiatr. Gdy tylko pojawią się problemy, wychodzi szydło z worka. Odwracają się na pięcie, bo prościej jest odejść niż walczyć o przetrwanie. Teksty wielu piosenek mówią właśnie o takim uczuciu. „Na pewno nikt mi nie uwierzy, że miałem osiemnaście lat, że śniły mi się góry złota, dziewczyna ukochana ma[…] Przepiękne dni mijały szybko, dziś kończę dużo więcej lat, a obok mnie brak jest dziewczyny, co miała niegdyś naście lat” – zespół Akcent „Wspomnienie”.

Miłość daje szczęście, jest najpiękniejszym, ale zarazem najtrudniejszym uczuciem ze wszystkich. „Doskonała recepta na miłość niestety nie istnieje. Podobnie zresztą jak nie ma gotowej recepty na szczęście. Miłość nie jest tylko uczuciem, jak to się niektórym wydaje. Miłość to ciężka praca. Trzeba umieć się dostosować. Trzeba umieć rezygnować. Miłość jest trudna, ale też piękna. Dlatego warta i pracy, i trudów." Ksiądz Jan Twardowski. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z jej ogromnych możliwości, nie wiemy, że "Miłość jest lekarstwem, co sprawia cuda codzienne” Philips Bosmans. Życie nabiera blasku, barw i tworzy kolorową tęczę, gdy czujemy się potrzebni i ważni dla drugiej osoby. Mamy siły do walki z przeciwnościami losu. Raźniej iść przez życie i podejmować decyzje, bo „co dwie głowy, to nie jedna”.

Miłość jest potrzebna człowiekowi jak powietrze i woda do picia, bez niej nie ma sensu życia. „Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym” Jan Paweł II. Nie wolno jednak zapomnieć o ciągłej pielęgnacji miłości – należy o nią dbać i nie pozwolić jej uciec, bo „dzięki miłości biedny jest bogaty”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście banalne i sztampowe. Tak mnie zastanawia zajawka: dlaczego akurat dzisiaj serca wszystkich zakochanych mają bić szybciej? Czy jedynie 14 lutego miłość rozkwita, w pozostałe dni jest jedynie uczuciem utrzymywanym na poziomie przeciętnym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

masakra.
kto wyraża zgodę na publikacje takiego steku banałów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.02.2008 15:16

Przepraszam, ale 50 procent tego artykulu, to cytaty... Jakos niespecjalnie sie rozczulilem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Miłość może nas dopaść w najmniej spodziewanym momencie. Nie ważny jest wiek, miejsce czy czas - przychodzi jak grom z jasnego nieba."

Janusza z Malogoszczy dopadła we wtorek o 16.41

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.