Facebook Google+ Twitter

Miłość w kadrze Tomasza Szemalikowskiego

Obchodzony obecnie w Bytomiu "Tydzień Kultury Chrześcijańskiej" pod hasłem "Bądźmy świadkami miłości" stał się inspiracją do wernisażu prac Tomasza Szemalikowskiego, który odbył się 13 października w Muzeum Górnośląskim.

"...a życie nasze jednakowo niespokojne i malutkie..." ks.Jan Twardowski / Fot. Piotr A. Jeleń"Zatrzymana w kadrze", bo taką nosi nazwę wystawa prac fotografika, jest częścią tegorocznych obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bytomiu.

Tomasz Szemalikowski, bytomianin, absolwent Policealnego Studium Fotograficznego, student katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, od siedemnastu lat pracuje w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Specjalizuje się w dokumentowaniu zbiorów, ekspozycji i wydarzeń kulturalnych.
Stale współpracuje m.in. z redakcjami "Życia Bytomskiego" i "Dziennika Zachodniego".

Obecna wystawa to nie pierwsza tego typu prezentacja autora, jako, iż twórczość fotografika miała swoje premiery m.in. w Bielsku-Białej - "Charaktery", w Bytomiu - "Sesja w czerni i bieli",
"Kobiety Bytomia - portret nieobojętny", "Kobiety subiektywnie", "Bytomianki wczoraj i dziś", "Z archiwum T.", "Boże Ciało w Bobrku" czy też tegoroczna wystawa "Dom życia" w niemieckim "...radość, że się kocha to co niemożliwe..." ks.Jan Twardowski / Fot. Piotr A. JeleńRecklinghausen.Kwartet smyczkowy / Fot. Piotr A. Jeleń

Środowy wernisaż fotografii Tomasza Szemalikowskiego miał miejsce w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu z wejściem od ulicy Józefa Piłsudskiego, przy dźwiękach muzyki żeńskiego kwartetu smyczkowego.

Wystawa "Zatrzymana w kadrze" będzie prezentowana w bytomskim muzeum do poniedziałku 18 października, po czym przenosi się do Biura Promocji Miasta przy Rynku 7.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.