Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9566 miejsce

„Miłość w mieście ogrodów“ [RECENZJA]

W ramach 19. Przeglądu Filmowego „Kino na granicy“ / „Kino na hranici“ w Cieszynie, w dniu 1 maja odbyła się przedpremierowa projekcja filmu „Miłość w mieście ogrodów“, której uwięczeniem było spotkanie z twórcami.

Z widzami, oprócz reżysera, Adama Sikory, spotkali się również odtwórcy głównych ról w filmie, Urszula Grabowska i Ireneusz Czop.

„Miłość w mieście ogrodów“ jest połączeniem kilku gatunków filmowych: kina romantycznego, społecznego i political fiction. Od zakończenia prac nad filmem do momentu pierwszego przedpremierowego pokazu minęło półtora roku.
Materiały producenta / MAGIC PRODUCTION - kadr z filmu
Akcja rozgrywa się na Śląsku, a przede wszystkim w Katowicach, mieście, którego architektura w filmie przedstawiona jest z ogromną, wręcz zegarmistrzowską precyzją.

To historia na pozór szczęśliwej rodziny, której spokój zburzony zostaje pod wpływem tragicznego w skutkach wypadku, spowodowanego przez głównego bohatera, Michała,
(w tej roli Ireneusz Czop), wziętego architekta. Marta (Urszula Grabowska) jest kuratorem sztuki, a wraz z Michałem wychowuje nastoletniego syna. Wypadek ich życie zmienia nie do poznania. Powoduje, że oddalają się od siebie. Każde z nich znajduje nowego partnera.

Film jest badaniem skomplikowanych relacji między pozornie szczęśliwymi, a tak naprawdę zagubionymi ludźmi, którzy nie potrafią znaleźć odpowiedniej dla siebie drogi.
Materiały producenta / MAGIC PRODUCTION - kadr z filmu
Za sprawą jednej produkcji można oglądać plejadę polskich aktorów, znanych m.in z takich seriali jak „Skazane“ (Ireneusz Czop), „Na krawędzi“ (Urszula Grabowska), „Rezydencja“ (Grażyna Szapołowska). W roli tancerki pojawia się Michalina Olszańska, która chociażby dzięki filmowi „Já, Olga Hepnárová“ dała się poznać także czeskiej publiczności, a w Polsce znana jest m.in z serialu „Barwy szczęścia“ i filmu „Ojciec“.

„Miłość w mieście ogrodów“ to film, który zrobił na mnie duże wrażenie. Miało na to wpływ kilka czynników. Zaciekawiająca widza historia i napięcie, które film dostarcza przez cały czas swojego trwania, to niektóre z nich. Jednym z wielu plusów filmu jest bez dwu zdań brawurowa gra aktorska głównych bohaterów, wspominanych już wcześniej, Urszuli Grabowskiej i Ireneusza Czopa.
Materiały producenta / MAGIC PRODUCTION - kadr z filmu
„Miłość w mieście ogrodów“ oceniam bardzo pozytywnie.

Data ogólnopolskiej premiery filmu nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że na ekrany kin film trafi w drugiej połowie roku 2017.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.