Facebook Google+ Twitter

Miłość zaklęta w czasie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-03 17:16

Już 12 listopada w księgarniach pojawi się bestsellerowa, zekranizowana przez R. Schwentke, powieść Audrey Niffenegger. Przepiękna, niezwykle poruszająca i wzruszająca lektura, której główną bohaterką jest miłość wygrywająca ze śmiertelnością i czasem. Zanim pójdziesz do kina, przeczytaj na jakie emocje się przygotować.

 / Fot. Nowa PoezjaBohaterami powieści Audrey Niffenegger są Clare i Henry. Już pierwsze akapity opisujące ich "pierwsze" spotkanie tchną niesamowitością. Bo jak wyjaśnić człowiekowi, który Cię w ogóle nie zna, że jest miłością Twojego życia? Ich spotkania, choć tak niecodzienne, początkowo są bardzo nieporadne.

Henry w świecie Clare żyje od czasu kiedy dziewczyna miała 6 lat, Clare w świecie Henry'ego - dopiero od czasu powyższego spotkania w bibliotece, 14 lat później. Dziewczyna każdą kolejną wizytę ukochanego chronologicznie umiejscawia w czasie, Henry nie ma na to szansy, jest bowiem jedną z pierwszych osób na świecie, u której wykryto rzadkie zaburzenie genetyczne: od czasu do czasu jego biologiczny zegar uruchamia się na nowo i Henry przemieszcza się w czasie. Jednak pomimo tego, oboje próbują wieść normalne życie. A z czasem, próbują oszukiwać sam czas.

To opowieść o miłości przejawiającej się w codziennym życiu i powszednich gestach. Niffenegger zręcznie przeplata epizody z przeszłości z teraźniejszością i przyszłością. Nie opowiada długich historii, raczej krótkie wydarzenia, kilkugodzinne spotkania. Bawi się z czytelnikiem niemal w taki sam sposób jak Cortazar w "Grze w klasy". "Zaklęci w czasie" to nieprzeciętna powieść, która przenosi czytelnika w świat uczuć i emocji, w świat gdzie prawdziwa miłość zwycięża czas.

"Zaklęci w czasie"
Audrey Niffenegger
Wydawnictwa Nowa Proza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A to nie była książka "Żona podróżnika w czasie" albo "Miłość ponad czasem"? Ile ta książka będzie mieć jeszcze tytułów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.