Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29298 miejsce

Miłosław. IV Miłosławski Wielogłos Poetycki już 19 maja

19 maja, o godz. 17, w kościele poewangelickim w Miłosławiu odbędzie się IV edycja Miłosławskiego Wielogłosu Poetyckiego.

Podczas spotkania wiersze prezentować będą poetka, redaktorka Artpub Kultura i kierownik działu poezji w kwartalniku sZAFa, Małgorzata Południak, poeta i redaktor "Zeszytów Poetyckich" Karol Samsel oraz poeta Jacek Kukorowski. Oprawę muzyczną zapewni pianistka i stypendystka ministra kultury Patrycja Wywrot.

Pani Dorota Surdyk, poetka i polonistka, pomysłodawczyni i prowadząca Miłosławski Wielogłos Poetycki, mówi: Trudno przyciągnąć i zachęcić czytelników, aby na chwilę odcięli się od świata i przybyli do kościoła poewangelickiego na spotkanie z poezją, trudno przewidzieć, ile osób tu przywędruje. Jednak myślę, że warto, nawet, jeśli będzie to kilka osób. Poezja przecież to najbardziej elitarna część literatury. Cenię takie spotkania autorskie, gdzie króluje słowo, gdzie mniej "dodatków", które wydają się atrakcyjne, ale jednak mogą odwracać uwagę od tego, co najważniejsze, poezji.

Wielogłos Poetycki organizowany jest pod pieczą Miłosławskiego Centrum Kultury. W dotychczasowych edycjach Wielogłosu brali udział tacy poeci, jak Bożena Barda, Magdalena Gałkowska, Teresa Radziewicz, Jakub Sajkowski, Łucja Dudzińska, Patryk Chrzan i Izabela Fietkiewicz-Paszek.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.