Facebook Google+ Twitter

"Miłosne gry" Marka Hłaski od dziś w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-02 16:57

Właśnie dzisiaj trafiają do księgarń "Miłosne gry" Marka Hłaski, autorstwa Barbary Stanisławczyk - literacka próba sportretowania jednej z najsławniejszych postaci powojennej literatury polskiej.

 / Fot. RebisMarek Hłasko w tej książce to nie tyle pisarz, ile człowiek z krwi i kości. To ktoś, kto chciał tworzyć, a uwikłany został brutalnie w świat wielkiej polityki. Uwielbiały go kobiety i kochali mężczyźni, ale on mężczyzn kochać nie chciał, a kobiet nie potrafił. Trafił w środowisko ludzi, o których Maria Hłasko mówiła: "Nauczyli mego syna pić wódkę i chcieli nauczyć wielu rzeczy ohydnych, mimo że przykrytych szatą poezji". Znalazł się też w centrum wielkiej polityki, a był tylko młodym geniuszem, który się zbuntował. Za co zapłacił wielką cenę.

Barbara Stanisławczyk
to pisarka i dziennikarka, mistrzyni reportażu. Na swoim koncie ma tak znane książki, jak "Matka Hłaski", "Pajęczyna", "Od jutra", "Dziewczyny", "Kąkolewski bez litości" czy "Czterdzieści twardych" (Rebis 2008). Naucza pisania i jest redaktor naczelną miesięcznika "Sukces".

Dom Wydawniczy Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.