Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22762 miejsce

Miłosne listy Goebbelsa niebawem ujrzą światło dzienne

27 września w Stanfordzie w Stanach Zjednoczonych odbędzie się aukcja, na której do licytacji wystawione zostaną listy miłosne, osobiste notatki, a nawet praca doktorska, najbliższego współpracownika Adolfa Hitlera- Josepha Goebbelsa.

Joseph Goebbels / Fot. domena publ.Według informacji jakie dostarczył niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", licytacja odbędzie się w domu aukcyjnym Alexander Historical Auctions na zlecenie anonimowej szwajcarskiej firmy, która spodziewa się zysku w wysokości co najmniej 200 tysięcy dolarów.

Ludzie, którzy byli świadkami historii, którzy przeżyli najgorsze piekło w swoim życiu, bardzo krytykują aukcję. Twierdzą iż takie dokumenty powinny trafić do archiwum i być dostępne jedynie dla badaczy przeszłości. Obawiają się również, że dokumenty trafić mogą w niepowołane ręce, na przykład do neonazistów. Szef domu aukcyjnego sądzi iż dzięki listom można będzie dogłębnie zanurzyć
się w psychikę Goebbelsa i dzięki temu zrozumieć "jak funkcjonował człowiek, który stał się szaleńcem".

Joseph Goebbels był najbliższym współpracownikiem, a zarazem najlepszym przyjacielem Adolfa Hitlera. Kiedy do władzy doszli neonaziści (1933 rok), Goebbels zdobył tytuł ministra propagandy III Rzeszy, sprawując dane stanowisko aż do swojej samobójczej śmierci. W jednym ze swoich listów do Anny Stalherm, swojej wielkiej pierwszej miłości, pisze: "Gdybyś była teraz przy mnie, chwyciłbym cię i zmusił do tego byś mnie kochała, chociaż przez chwilę, a potem zabiłbym cię".


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.