Facebook Google+ Twitter

Miłosne rozterki krwiopijcy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-06 09:14

W piątek do kin wtargną wampiry ze "Zmierzchu". Zamiast straszyć, wnuki hrabiego Draculi urzekają.

"Ino strzeż się wąpierza szkaradnego, któren nocną porą z mogiły powstaje, by z kostuchą wespół tańcować i krew człowieczą bez umiaru chłeptać" - ostrzegali nasi słowiańscy praojcowie, żegnając się ukradkiem i wieszając pod powałą okazałe warkocze wonnego czosnku, aby odstraszyć zębatą poczwarę.

Dzisiejsze nastolatki za nic sobie jednak mają te przestrogi, lgnąc do przedstawicieli wampirzego rodu niczym ćmy do wynalazku Edisona. Bo w swym najnowszym wcieleniu poczciwy krwiopijca dawno przestał być obmierzłym potworem. Z budzącego grozę wysłannika piekieł przeistoczył się w olśniewającego adonisa, którego prezencja bardziej niż ciarki na grzbiecie wywołuje szybsze bicie serca zarówno u filmowych partnerek, jak i nastoletnich fanek. A wszystko za sprawą bohaterów "Zmierzchu", debiutującej właśnie w naszych kinach ekranizacji wydawniczego hitu Stephanie Meyer.

Ściślej - jednego bohatera. Zowie się ów niezwykły osobnik Edward Cullen (w filmie wciela się w niego znany z dwóch ostatnich części "Harry'ego Pottera" brytyjski przystojniak Robert Pattinson), liczy sobie według wampirzych kronik 104 lata (choć niezmiennie wygląda na 17) i dysponuje nie tylko olśniewającą powierzchownością, nadludzką siłą, szybkością geparda i zdolnością czytania w myślach śmiertelników, ale też iście anielskim sercem. Dość nadmienić, że aby nie przysparzać cierpienia ludzkiej rasie, wraz z sympatyczną sześcioosobową rodziną dawno przeszedł na "wampirzy wegetarianizm" i poi się wyłącznie krwią wydestylowaną z wołowiny.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.