Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18913 miejsce

Miłośnicy Pokemon GO spotkają się w Katowicach. W turnieju weźmie udział kilkuset graczy

Za kilka dni w Katowicach rozpocznie się turniej, w którym wystartują gracze w Pokemon GO. Zapisało się już ponad 300 osób.

 / Fot. Stux/CC0 Public DomainJak zapewniają organizatorzy, ma być to prawdopodobnie największy tego typu turniej w Polsce. Jego celem jest integracja graczy na terenie Katowic. Turniej zaplanowano na sobotę, 20 sierpnia. Maksymalnie w turnieju może wystartować 900 graczy. Gra ma być prowadzona w trzech turach, w każdej po 300 zawodników. Pierwsza z nich ma wystartować o godzinie 10, kolejna o 10.20 a trzecia 20 minut później.

- Chodzi o to, aby w ciągu trzech godzin zdobyć jak najwięcej punktów w grze Pokemon Go – wyjaśnia organizatorka turnieju i właścicielka portalu Pokemon Go Polska, Beata Januszkiewicz. Gracze na starcie otrzymają karty na których będą zapisane punkty startowe. W turnieju gracze muszą zdobyć jak najwięcej punktów Exp ( walki, pałanie pokemonów, przejmowanie Gymów). Dodatkowo zadaniem graczy, będzie odwiedzanie specjalnie wyznaczonych na terenie Katowic punktów i zbieranie pieczątek. - Ma to zapobiec zbytniemu oddaleniu się graczy od centrum miasta – wyjaśnia organizatorka. Po trzech godzinach uczestnicy gry, wrócą na start, gdzie będą podliczane punkty.

Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody pieniężne. Najlepszy trener otrzyma nagrodę główną - 1 000 zł, zdobywca drugiego miejsca otrzyma 500 a trzeciego 300 zł. Na zdobywców dalszych miejsc czekają nagrody specjalne - bony na zakupy w Galerii Katowickiej wysokości 100. Turniej organizowany jest przy współpracy z Miastem Katowice, Galerią Katowicką oraz Ogrodami Przedsiębiorczości. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Wystarczy zarejestrować się na stronie Beata Juszkiewicz zapowiada, ze jeżeli impreza się sprawdzi, będzie organizowana cyklicznie.- Jeśli impreza spodoba się graczom, to na pewno będziemy chcieli zorganizować turniej w innych większych miastach, ale to wszystko zależy od zainteresowania. Wiemy, że chętnych do udziału w zabawie nie brakuje w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu – wyjaśnia.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.