Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14806 miejsce

Miłosny kwadrat, czyli "Zazdrość" w Teatrze Kamienica

Sztuka Esther Vilar pokazuje, do czego zdolne są kobiety zakochane w tym samym mężczyźnie.

Dorota Kamińska (Helen), Martyna Kliszewska (Yana) / Fot. Piotr Pajdowski, Teatr KamienicaSpektakl "Zazdrość" w reżyserii Jakuba Przebindowskiego stanowi dogłębną analizę jednego z największych uczuć - zazdrości. To historia trzech kobiet, mieszkających w tym samym apartamentowcu, które kochają jednego mężczyznę.

Helen (Dorota Kamińska), 50-letnia prawniczka, ma wszystko - z pozoru kochającego męża i dobrze płatną pracę. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej ukochany ma romans z Yaną (Martyna Kliszewska), 40-letnią panią architekt, która informuje ją o tym poprzez mail.

Julia Rosnowska (Iris) / Fot. Piotr Pajdowski, Teatr KamienicaRywalizujące ze sobą kobiety nie wiedzą, że to jeszcze nie koniec sercowych niespodzianek. Bowiem sytuacja skomplikuje się, gdy na horyzoncie pojawi się Iris (Julia Rosnowska), 25-letnia studentka hinduistyki. Kto wygra ten pojedynek?

Sztuka Esther Vilar zawiera w sobie interesujące rozwiązania fabularne. Nigdy nie poznajemy obiektu westchnień pań - męża Helen, jest on obecny jedynie w opowieściach. A bohaterki nigdy się ze sobą nie spotkają twarzą w twarz, kontaktują się jedynie poprzez maile. A mimo to wiedzą bardzo dużo o swoim życiu intymnym i wykorzystują to na swoją korzyść. Dla nich wszystkie chwyty są dozwolone, aby osiągnąć cel - zatrzymać przy sobie ukochanego i zdeprecjonować pozostałe rywalki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.