Facebook Google+ Twitter

Mimo decyzji PZPN Ekstraklasa nie zagra w najbliższy weekend

Rozgrywki w ramach Ekstraklasy nie rozpoczną się w najbliższy piątek, mimo decyzji którą podjął dziś Zarząd PZPN. Na rozpoczęcie rozgrywek nie zgodziła się spółka Ekstraklasa S.A i jej partnerzy medialni (m.in Canal Plus). Zmagania piłkarskie w najwyższej lidze wystartują więc z tygodniowym opóźnieniem.

Logo PZPN. / Fot. screenDecyzja Związku jest odpowiedzią na działania Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl. Organ ów uchylił karę degradacji Widzewa Łódź, zawiesił także wykonanie decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN w sprawie Zagłębia Lubin.

- Członkowie Zarządu uznali decyzje trybunału za skandaliczne i skrajnie nieodpowiedzialne, podjęte z naruszeniem prawa oraz dotychczasowej linii orzeczniczej tego organu - czytamy w komunikacie na stronie Związku.

W ekstraklasie zagra 16 drużyn, w tym Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice. Zabraknie w tych rozgrywkach Zagłębia Lubin i Korony Kielce.

- Do czasu ostatecznego, merytorycznego rozstrzygnięcia przez trybunał odwołań Zagłębia Lubin i Korony Kielce mecze z udziałem tych zespołów w rozgrywkach I ligi zostaną odwołane - czytamy na stronie PZPN.

Co z Widzewem Łódź? - W kontekście prawomocnej decyzji trybunału w sprawie Widzewa Łódź postanowiono, że klub ten występować będzie w sezonie 2008/2009 w I lidze w miejsce wycofanej Polonii Warszawa. W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi w grupie wschodniej miejsce łódzkiego klubu zajmie Concordia Piotrków Trybunalski - czytamy dalej w komunikacie Związku.

PZPN decyduje, Ekstraklasa S.A odwołuje

Tuż po posiedzeniu Zarządu PZPN Andrzej Rusko, prezes spółki prowadzącej rozgrywki ekstraklasy, poinformował że mimo decyzji Związku o starcie rozgrywek, w najbliższy weekend mecze się nie rozpoczną. Pierwsza kolejka została odwołana. Jak twierdzi Rusko, to Ekstraklasa S.A., jest podmiotem prowadzącym rozgrywki i to właśnie spółka decyduje o terminarzu gier. A ta w porozumieniu z partnerami medialnymi, m.in. stacją Canal Plus podjęła decyzję o przełożeniu pierwszej serii. Rozpocznie się ona tydzień później niż planowano. Wiadomo też, że I liga wystartuje zgodnie z planem.

Rzecznik PZPN komentując decyzję spółki i jej partnerów medialnych, stwierdził że jest ona "nie do końca czytelna". Jego zdaniem jednak podmioty te mają do jej podjęcia pełne prawo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.07.2008 11:00

Brak słów ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leśne dziadki czekają na najlepszą ofertę finansową od drużyn chcących zagrać w I lidze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żenada...najlepiej niech połączą ekstraklasę i pierwszą ligą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.