Facebook Google+ Twitter

Mimo problemów, Impresje Artystyczne odbędą się

Współautorzy: Marta Wróbel

Tegoroczna edycja Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne" w Ciechocinku, mimo wcześniejszych kłopotów, się odbędzie. W festiwalu weźmie udział 40 utalentowanych niepełnosprawnych. Festiwal wraz z koncertami będzie trwał od 16 lipca do 3 sierpnia.

Logo fundacji Pro Omnibus / Fot. Logo fundacji Pro OmnibusImpresje Artystyczne to festiwal odbywający się w Ciechocinku od wielu lat. Organizuje go fundacja Pro Omnibus. Tegoroczna edycja tego festiwalu jest już trzynastą imprezą tego typu. Co roku Impresje gromadziły 50 utalentowanych młodych niepełnosprawnych. W tym roku wystąpi 40 osób. Zmniejszenie liczby uczestników festiwalu jest spowodowane znacznym ograniczeniem środków finansowych.

Jak to się dzieje, że tak duży festiwal nie ma pieniędzy na swoje działania?

Jak można było przeczytać na stronie fundacji kilka dni temu: "Złożony przez Fundację wniosek w ramach ogłoszonego przez PFRON 1 konkursu na dofinansowanie zadań nie został przez anonimowych ekspertów zakwalifikowany do przyznania nam środków. Ciekawostką jest to, że eksperci - pomimo jednoznacznych kryteriów - bardzo różnie nas ocenili. Ogłoszony przed paroma dniami 3 Konkurs niestety nie zapewnia środków gwarantujących właściwą, przynajmniej na dotychczasowym poziomie, realizację przedsięwzięcia."

Podopiecznych fundacji ta wiadomość zasmuciła. - Ja nie tracę nadziei, że jednak warsztaty się odbędą. Na Impresjach byłam tylko raz, w zeszłym roku i nie wyobrażam sobie, żeby go już nie było. Festiwal daje mi wiarę w siebie, pomaga mi uzyskać nowe kontakty i przyjaźnie. Dzięki niemu spędzam czas na robieniu tego co sprawia mi przyjemność i tego co kocham, czyli śpiewaniu - mówi Wiadomościom24.pl Daria Barszczyk, jedna z uczestniczek imprezy.

Uczestnicy festiwalu 2008r. na scenie. / Fot. Magda WróbelInna uczestniczka, Natalia Smogulecka, dodaje:
- Wszyscy czekamy na niego przez cały rok. Jest to jedyna okazja kiedy możemy się spotkać w gronie wszystkich uczestników. Na co dzień nie mamy takiej możliwości, ponieważ zazwyczaj mieszkamy daleko od siebie. Ten festiwal to jedyna forma integracji i poznania się. Byłam w Ciechocinku dopiero 2 razy, ale teraz już nie wyobrażam sobie wakacji bez tego festiwalu - podkreśla Natalia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.