Facebook Google+ Twitter

Mimowie wrócili na wrocławski rynek

Wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni, na wrocławski rynek powrócili uliczni mimowie, czyniąc to miejsce jeszcze bardziej magicznym.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Niepomyślna wróżba. fot. Dariusz Michorczyk
Niepomyślna wróżba. fot. Dariusz Michorczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

mnie się podoba. gwiazdki itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie chcę wyjść na pokornego chłopca, ale nie mogę się nie zgodzić z powyższymi uwagami :]. Nie ma sensu odnosić się do wszystkich uwag,tylko po prostu wziąć się do dalszej pracy i nie powtarzać błędów. Nawiąże tylko do tematu bardziej zróżnicowanego kadrowania w jednej galerii, muszę się przyznać, że już przy zamieszczaniu zdjęć miałem sam podobne odczucie "na jedno kopyto" :], ale zależało mi na opinii i wskazówkach także ze swoimi odczuciami dzielę się dopiero teraz aby utwierdzić się w przekonaniu ,że czasami bywają słuszne :], może różnorodność byłaby większa ale powstrzymałem się od zamieszczania zdjęć z osobami trzecimi a tak jak napisałeś, najciekawsze chwile zawsze towarzyszyły interakcji mima z ludźmi. Dziękuję za komentarz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ad. uwagi fot.1. Z tą góra kapelusza, to coś źle zauważyłem, jest oczywiście ok :-) Dodam jeszcze, że ciekawie uchwyciłeś wyraz twarzy mima.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak prosiłeś, przekazuję swoje uwagi na temat galerii:
Tematyka ciekawa, dobry pomysł, to podstawa. Zastosowanie długiej ogniskowej i rozmycie tła wygląda ciekawie. Aby krytyka była konstruktywna, przekażę jednak kilka uwag:

fot 1. Podczas kadrowania, staraj się bardziej zwracać uwagę na szczegóły. Dłoń, łokieć i góra kapelusza są nienaturalnie przycięte. Za dużo miejsca w kadrze zajmuje część rozmytego tła. Pamiętasz jak Ci pisałem o regule podziału...? Idealnie by było, gdyby postać zajmowała np. 1/3 a tło 2/3 kadru. Teraz jest mniej więcej pół na pół. Wydaje mi się również, że ujęcie lepiej by wyglądało, gdyby mim stał po lewej a nie prawej stronie.

Fot.2 Podobne uwagi jak w pierwszej części komentarza powyżej.

Fot. 3 Ciekawie zagrałeś głębią ostrości kierując punkt ostrości na drugą postać, a rozmywając pierwszą. Na zdjęciu jest jednak dużo innych szczegółów, które burzą zamysł który miałeś, ale na to nie masz wpływu. Ogólnie kadr i pomysł podobają mi się.

Fot.4 Podobne ujęcie do 1, trochę za dużo góry.

Fot. 5 j.w, i już zaczynają mi się nudzić te ujęcia. Unikaj więc umieszczania zbyt wielu podobnych kadrów w tej samej galerii.

Fot. 6 Najciekawsze z tej serii ujęć, widać interreakcję mima z widzem, zainteresowanym małym chłopcem. Zdecydowanie zostawiłbym to zdjęcie w galerii a pozbył się dwóch poprzednich, podobnych.

Fot. 7 Chyba domyślasz się, co chcę napisać...;-)

Fot. 8 Dobre ujęcie (trochę za dużo góry), nawiązuje do jakiejś konkretnej sytuacji która miała miejsce (mim nie chciał być fotografowany).

Podsumowując: Staraj się bardziej różnicować kadry w jednej galerii, dobrze jest, gdy zdjęcia układają się w narracyjny ciąg z podpisami. Na W24 najchętniej oglądam galerie, które oprócz ciekawych zdjęć, zawierają również jakieś ciekawostki w podpisach.

W pełni zgadzam się z treścią komentarza Rafała i na zachętę również stawiam 5:-).

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 stawiam - biorąc pod uwagę fakt, iż kolega zaczyna dopiero przygodę z fotografią można powiedzieć, iż świetnie rokuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.