Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17714 miejsce

Mindless Self Indulgence - buntownicy nowego pokolenia!

Nie szanują własnych fanów, siebie a nawet własnej muzyki. "Majndlesi" wydając parę miesięcy temu album "If" przypieczętowali swoje miejsce w ścisłej czołówce najbardziej oryginalnych zespołów wszech czasów.

Nowa płyta "If" / Fot. Materiały promocyjne zespołu.Rok 2008: na koncie mają support Linkin Park, System of a Down, Korn, Staind oraz Sum 41. Wydane cztery studyjne płyty, dwa EP, jedno DVD live oraz Live Cd. Na koncertach wyzywali publiczność, pili własny mocz, i podpalali włosy łonowe.

A wszystko zaczęło się w Nowym Jorku w 1995 roku, kiedy to James Euringer postanowił wydać swoją solową płytę, którą nazwał... "Mindless Self Indulgence". W nagraniu pomagał mu starszy brat o imieniu Markus, który zajął się elektroniką (później zrezygnował na rzecz pisania horrorów).

Po trzech latach Euringer nazywając siebie "Little Jimmy Urine" stworzył zespół, w skład którego wchodzili oprócz niego: Steve, Right? (gitara elektryczna), Vanessa Y.T. (gitara basowa), Kitty (instrumenty perkusyjne).

W tym gronie ukazało się ich pierwsze dzieło - "Tight", które nie przypadło do gustu publiczności - podczas jednego z występów ludzie zaczęli buczeć i rzucać w Jimmy'ego różnymi przedmiotami - nie zrażając się, wokalista podpalił kurtkę i wskoczył w tłum. "Tight" zaczynała być powoli doceniana, a na horyzoncie już było widać największe dzieło zespołu.

"Frankenstein Girls Will Seem Strangely Sexy"

Najbardziej zbuntowana, wulgarna i obrazoburcza płyta "Majndlesów" wydana w 1999 roku była przełomem dla zespołu - napełnione złością i frustracją teksty piosenek szybko znalazły nowe grono odbiorców, a oni sami zamienili małe piwnice i platformy z Halloween na przestronne sale koncertowe dla setek, a następnie tysięcy fanów.

W 2001 roku z zespołu odeszła Vanessa, aby jak powiedział Urine: "stać się astronautą", lecz prawdziwy powód był oczywiście bardziej prozaiczny - założenie rodziny. Do grupy przyłączyła się młoda i utalentowana Lyn-Z, której ćwiczenia fizyczne na scenie w późniejszych latach przyciagać będą rzeszę mężczyzn.

W 2003 roku MSI wydali "Despierta Los Ninos", a dwa lata później bardzo kontrowersyjną "You'll Rebel to Anything".

Kiedy zespół ruszył w trasę z hasłem "Nikt nie jest bezpieczny" wiadome było, że nie jest ono tylko na pokaz - wymiotowanie krwią i obcinanie włosów na scenie nikogo już nie szokowało.

Na początku obecnego roku w sieci pojawiły się dwa single z nadchodzącej płyty "If". Oba w rekordowym czasie osiągnęły szczyty list przebojów dając rozgłos dziełu, które było zapowiadane jako jedno z ostatnich w karierze zespołu. 29 kwietnia świat ujrzał doskonale dopracowaną płytę z najlepszymi w historii kapeli tekstami.

"Nie jesteśmy Ramones - nie zamierzamy ciągle pisać tych samych piosenek. Stworzyliśmy za to muzykę, która jest dobra dlatego, że możemy robić co się nam do cholery podoba..." - Little Jimmy Urine.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.