Facebook Google+ Twitter

Minecraft pomoże dzieciom w nauce programowania

Microsoft i organizacja Code.org wydały aplikację za pomocą której, dzieci z całego świata, będą mogły nauczyć się podstaw programowania.

 / Fot. Kenming Wang/CC BY SA 2.0Aplikacja wzorowana jest na popularnej grze Minecraft. Składa się z czternastu poziomów. Uczniowie będą mieli za zadanie utworzyć linię kodu, ustawiając prawidłowo bloki. Jeśli kod będzie poprawny, postacie z gry wykonają określone polecenia.

Oprogramowanie będzie dostępne dla uczestników corocznej akcji edukacyjnej, która od dwóch lat przyciąga ponad 100 milionów uczniów. W tym roku odbędzie się 7 grudnia.

Pomysłodawcy programu twierdzą, że ich celem jest pokazanie w łatwy i przejrzysty sposób procesu programowania początkującym użytkownikom.

W zeszłym roku w akcji wziął udział prezydent USA Barack Obama, który jako pierwszy przywódca napisał niewielki program komputerowy, utworzony w Java Script.

Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier wideo. Na całym świecie na różnych platformach sprzedano ją w dziesiątkach milionów egzemplarzy.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: minecraft


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.