Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20450 miejsce

Minęło 20 lat od pierwszego przeszczepu wątroby!

30 grudnia 1994 r. w W Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego obecnie kierowanej przez Prof. dr hab. med. Marka Krawczyka przeprowadzono pierwsze w Polsce udane przeszczepienie wątroby.

Jedynie w 2014 roku w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykonano 184 transplantacji wątroby. / Fot. WUM/ z albumu autorki Gościem honorowym, była pani Jadwiga Buczek, którą operował Zespół wybitnych Profesorów Kliniki: Bogdan Michałowicz, Jacek Pawlak i Krzysztof Zieniewicz.
W tej historycznej już transplantacji 31 grudnia w Klinice na Banacha, gościła pani Jadwiga i przeprowadzający operację prof. Jacek Pawlak. / Fot. WUM/ z albumu autorkiW tej historycznej już transplantacji 31 grudnia w Klinice na Banacha, gościła pani Jadwiga i przeprowadzający operację Prof. Jacek Pawlak.
Jedynie w 2014 roku w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykonano 184 transplantacji wątroby.

1500 przeszczepień wątroby


Prof. Jacek Pawlak z Prof. Markiem Krawczykiem / Fot. WUM/ z albumu autorkiDodam, że cały zespół Kliniki pod kierownictwem Profesora Marka Krawczyka, należy do zaszczytnej "piątki" najlepszych ośrodków transplantacji wątroby w Europie. Zespół Kliniki ogólnie od 1994 roku przeszczepił blisko 1600 wątrób do dnia dzisiejszego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.