Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7753 miejsce

Minęło 400 lat, ale miłość do kawy pozostała. Barista w Amakuru!

Co Fundacja Salvatti.pl ma wspólnego z dragonem Handlu Wschodniego i żołnierzem Jana Sobieskiego? Z pewnością odwagę w podejmowaniu wyzwań i miłość do kawy.

 / Fot. archiwum Salvatti.plTo właśnie Polak, Jerzy Franciszek Kulczycki herbu Sas w II połowie XVII w. założył w Wiedniu pierwszą kawiarnię. Zarazem była to jedna z pierwszych pijalni kawy w Europie. Nazywała się „Dom Pod Błękitną Butelką” (Hof zur Blauen Flasche) i znajdowała się na ulicy Schlossergassl, obok katedry. W swym lokalu podobno proponował gościom kawę dosładzaną miodem i wprowadził w życie epokowy wynalazek – doprawianie kawy mlekiem.

Fundacja Salvatti.pl w pierwszej połowie XXI w. założyła pierwszy w Warszawie sklep charytatywny z kawiarnią przy al. Solidarności 101. Nazywa się AMAKURU. Serwujemy w niej stuprocentową arabikę uprawianą na wzgórzach Rwandy, o zapachu afrykańskiego słońca i posmaku czekolady, przełamanym pikanterią świeżych ziół.

W sobotę 18 marca zapraszamy na spotkanie z baristą. Degustację różnych rodzajów kawy uprzyjemnią opowieści z Kraju Tysiąca Wzgórz oraz obfita porcja wiedzy, jak najlepiej wydobyć z kawy jej walory zapachowe, smakowe i prozdrowotne.

AMAKURU, al. Solidarności 101, Warszawa, 18 marca, sobota, godz. 10.00 – 14.00.

Monika Mostowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.