Facebook Google+ Twitter

Mineralna prałata Jankowskiego już niedługo w sklepach

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-29 07:56

Ksiądz Henryk Jankowski, który od ponad tygodnia przebywa w Akademii Medycznej, wraca do zdrowia. Wczoraj odbyła się oficjalna promocja wody mineralnej firmowanej wizerunkiem duchownego. Prałat ze względów zdrowotnych nie był obecny.

- Choć nie mogłem osobiście uczestniczyć w promocji, kontaktowaliśmy się telefonicznie. Poza tym napisałem list do uczestników imprezy, w którym zaznaczam, że mam nadzieję, iż nowa woda będzie wszystkim służyć - dodaje prałat.

Fot. Grzegorz Mehring/Dziennik BałtyckiMineralną z wizerunkiem duchownego produkuje firma Cechini Muszyna. Wodę będzie można kupić w szklanych butelkach o pojemności 0,33 litra i plastikowych 0,5 i 1,5 l. Kosztować będzie od 1,5 zł do 2,1 zł za butelkę półtoralitrową.
- Cieszę się bardzo, że nowa woda mineralna wchodzi na rynek. Choć jeszcze jej nie próbowałem, mam nadzieję, że będzie wszystkim smakowała - mówi ks. Jankowski.

Mariusz Olchowik, prezes Instytutu im. Henryka Jankowskiego, zapewnia, że woda w ciągu dwóch tygodni pojawi się również w pomorskich sklepach. Część dochodu z jej sprzedaży przeznaczona zostanie na działalność instytutu ks. Jankowskiego, w tym na budowę bursztynowego ołtarza.


Ks. Jankowski szybko wraca do zdrowia, jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy opuści szpital. Fot. Karolina KulaszewiczJeszcze nie wiadomo, kiedy prałat opuści szpital. Bardzo zależy mu, by wziąć udział w czwartkowych obchodach rocznicy Sierpnia 1980 r. - Mam nadzieję, że lekarze pozwolą mi uczestniczyć w uroczystościach. Czuję się znacznie lepiej. Dzięki krioterapii operowana noga goi się bardzo szybko - mówi duchowny.

W szpitalu ks. Jankowskiego odwiedzili gdańscy stoczniowcy. W intencji jego zdrowia w minioną niedzielę odprawiona została msza św. w bazylice św. Brygidy. - Dziękuję wszystkim za modlitwę, ale przede wszystkim wielkie podziękowania składam lekarzom, którzy troszczą się o mój szybki powrót do zdrowia - mówi duchowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.