Facebook Google+ Twitter

Mini Euro 2008 w Kutnie

46 szkolnych drużyn będzie walczyć o zwycięstwo w Mini Euro 2008. Mecze rozegrane zostaną w Kutnie, Łęczycy oraz Łowiczu.

Scena na której odbywało się losowanie krajów  / Fot. Piotr Panfil W piątek, na stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie, nastąpiło uroczyste losowanie przynależności szkół do poszczególnych reprezentacji narodowych, w ramach Mini Mistrzostw Europy 2008 w Piłce Nożnej. W mistrzostwach udział biorą uczniowie szkół podstawowych do 12 lat. Każda szkoła zgłoszona do udziału w zawodach otrzymała nazwę państwa, które będzie reprezentować na ME. Kraje były przydzielane losowo z kuli, w której znajdowało się 46 państw piłkarskiej federacji europejskiej.

A to tzw "piłeczki", które losowały kraje Federacji Europejskiej / Fot. Piotr Panfil Jak na ME przystało, do finału trzeba dojść przez eliminacje. Wszystkie mecze eliminacyjne oraz finałowe rozegrane zostaną w trzech miastach woj. łódzkiego (Kutno, Łęczyca, Łowicz). Wielki finał odbywać się będzie od 24 do 26 maja w Kutnie, na stadionie im. Henryka Reymana.

W mini mistrzostwach wezmą udział drużyny szkolne:
- z terenu łowickiego 16 drużyn, (3 grupy eliminacyjne)
- z terenu łęczyckiego 11 drużyn, (2 grupy eliminacyjne)
- z terenu kutnowskiego 18 drużyn, (3 grupy eliminacyjne)
Awans do finału uzyskają dwie drużyny z każdej grupy.

Widzów nie brakowało... / Fot. Piotr PanfilObok bramki na krzesłach prowadzone były wywiady, które były transmitowane w TVP3 Łódź - na żywo / Fot. Piotr Panfil - Cieszę się, że inicjatywa Mini Euro 2008 cieszy się takim zainteresowaniem - powiedział na uroczystym losowaniu Zbigniew Burzyński, prezydent miasta Kutno. - Ruszył pociąg do Euro 2012 - ogłosił Włodzimierz Flisiak, marszałek województwa łódzkiego - dziś kolejny przystanek, stacja Kutno.

Nasze narodowe barwy reprezentować będzie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

no prosze , prosze.. zdecydowanie duży plus+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.