Facebook Google+ Twitter

Mini recital z Anglią w tle

W Młodzieżowym Domu Kultury "Piwnica" w Bełchatowie dziś o godzinie 16 odbył się mini recital i wystawa zdjęć Pauliny Załęcznej.

 / Fot. Karolina JędrasŚpiewająca Paulina Załęczna i wyświetlane obok fotografie. / Fot. Karolina Jędras"Pielgrzymka uśmiechów" taki nosi tytuł wystawa i recital, który odbył się dziś w bełchatowskiej "Piwnicy". Pomysłodawczynią i autorką jest Paulina Załęczna - dwudziestoletnia bełchatowianka, od roku mieszkająca i studiująca psychologię w Anglii. Jak mówi sama autorka chciała poprzez śpiew i obraz przekazać swoje wrażenia z pobytu, w tym jeszcze dotychczas obcym, kraju.

Jedno z wyświetlanych zdjęć. / Fot. Karolina Jędras / Fot. Karolina JędrasW kameralnym otoczeniu i przy nielicznej publiczności Paulina zaśpiewała sześć piosenek m.in. "Creep " zespołu Radiohead, "House of the Rising Sun" zespołu Animals i "Aż po grób" Renaty Przemyk. Tłem dla wspaniałego śpiewu był pokaz zdjęć z Anglii. Fotografie przedstawiały Anglię widzianą oczyma Pauliny oraz ją samą w tym kraju. Zarówno muzyka jak i obraz były bardzo zróżnicowane tematycznie i nastrojowo. I tak mogliśmy zobaczyć zdjęcia przedstawiająca Paulinę w różnych sytuacjach mniej czy bardziej przyziemnych, zobaczyliśmy jej pokój, otoczenie, ale także fragmenty angielskich gazet, czy maskotkę-liska jako zobrazowanie piosenki o nim. Fotografie były zrobione przez Paulinę, ale także jej angielskiego narzeczonego - Davida.

Paulina na tle Łodzi / Fot. Karolina JędrasZdjęcie zrobione telefonem przez samą Paulinę / Fot. Karolina JędrasZdjęcia mogliśmy podziwiać także w tradycyjnej wersji papierowej. Bez względu na swą formę były tak samo oryginalne i niepowtarzalne, przede wszystkim dlatego, że niosły ze sobą ładunek emocjonalny. Wśród wywieszonych zdjęć było m.in. takie zrobione komórką przez samą Paulinę. Było ono o tyle oryginalne, że zdobił je, jak mówi autorka, pasek wynikający z błędu telefonu. Wśród fotografii była i taka, przedstawiająca Paulinę z łyżeczką zamiast oka. Były i zdjęcia mające głębszy, filozoficzny sens- autorka uzyskała go poprzez zestawienia m.in. obrazu Kościoła i McDonalda, który wg Davida dla naszego współczesnego społeczeństwa staje się nowym Kościołem.
 / Fot. Karolina Jędras  / Fot. Karolina Jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oh Paulino Paulino rozwijasz się widzę :] Szkoda że mnie tam nie było... to część twojej sztuki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.