Facebook Google+ Twitter

Minibenefis Barbary i Adama Podgórskich

Pod gościnnym dachem bykowińskiej Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej odbył się wieczór autorski Barbary i Adama Podgórskich.

Barbara i Adam Podgórscy, Marek W. Judycki / Fot. Anna Jach Okazją do spotkania było jednoczesne ukazanie się na rynku księgarskim 34. i 35. książki w dorobku w pisarskim znanych rudzkich twórców, animatorów kultury, działaczy i dziennikarzy obywatelskich (Adam Podgórski był w zeszłym roku nominowany przez Redakcję Wiadomości 24 do tytułu "Grand Press"). Są to antologie gromadzonych przez lata wierszowanek, funkcjonujących w sferze kultury masowej. Sympatyczne tomiki z cyklu zainicjowanego przez Videograf Edukacja w Katowicach noszą tytuły: „Z pamiętnika w twoje serce. Wierszowanki i rymowanki okazjonalne” oraz „Księga pięknych życzeń na uroczyste okazje”.
 / Fot. Anna Jach / Fot. Anna Jach
Rozesłane zaproszenia okazały się jednak wprowadzającymi w błąd. W międzyczasie ukazały się bowiem dwa nowe opracowania przegotowane przez Podgórskich - antologie poezji polskiej o drzewach oraz o kwiatach. W tym roku spodziewają się jeszcze co najmniej czterech
wlasnych książek.

Spotkanie poprowadził znakomity, jak zwykle w roli konferansjera, Marek Wacław Judycki. Kilka wierszy, oprócz niego przeczytała Barbara Dziekańska. Jan Wyżgoł, inny ceniony rudzki poeta nie mogąc uczestniczyć w spotkaniu, przesłał kwiaty i życzenia. Dopisali dziennikarze mediów lokalnych, przyjaciele ze stowarzyszeń. Przyszli Państwo Kubistowie, rodzice zmarłego młodo przed dwudziestoma laty, obiecującego literata Bogusława „Kuby” Kubisty. Podgórscy zdradzili, że właśnie podczas mszy dla uczczenia pamięci człowieka, którego nie znali, ale któremu poświecili obszerny manuskrypt, natchnęła ich myśl wydania antologii poezji wszystkich rudzkich, żyjących i nieżyjących twórców. Już poczynili przygotowania.

Bohaterowie spotkania opowiedzieli trochę o swym życiu, o tym jak przez zupełny przypadek zostali dziennikarzami i autorami książek (Adam marzył o karierze leśnika lub naukowca przyrodnika), o swej pasji demonologicznej, o „Mitologii śląskiej”, która niebawem się ukaże, o licznych pomysłach na następne opracowania.

Było bardzo milo i sympatycznie, czego wyraz stanowiły kwiaty i gratulacje otrzymane między innymi do Ani Ochlińskiej, z Wydziału Kultury Urzędu Miasta i Jakuba Wyciślika, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Ruda Śląska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Barbaro i Adamie,

GRATULACJE !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również dołączam do gratulacji przesyłając gorące pozdrowienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje pieknie za tyle sedecznosci wobec nas. Zdzislawowi R. Macowi, ktorego tez podziwiamy, Odpowiem tak: ja musze być z Basia, bo inaczej bym zginąl. Ona na ten temat sie nie wypowiada.
Pyrsk, Ludkowie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję i pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no proszę:) a ja właśnie czytam Encyklopedię demonów ich autorstwa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeogromne GRATULACJE !!! I Wszystkiego dobrego !!!!!

Ogromnie się cieszymy, że miałyśmy okazję poznać tak wspaniałych ludzi :-)
Magda i Marta W.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale -Gratuluję i Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuję się pod poniższymi wpisami. Ukłony Basi i Adamowi składam:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.