Facebook Google+ Twitter

Minirecital: Strug śpiewa Leśmiana

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego zapraszają na minirecital Adama Struga.

Plakat zapraszający na minirecital. / Fot. Fot.Lesław AdamczykMinirecital odbędzie się 8 kwietnia (czwartek) 2010 roku o godz. 18. w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego ul. Czerniakowska 178a, Warszawa. Wstęp jest bezpłatny.

Adam Strug (ur. 1970) - to pochodzący z Łomży muzyk i pieśniarz, scenarzysta dokumentalnych filmów o muzyce ludowej (cykl "Centrum czyli pogranicze"). Wykonuje muzykę kurpiowską, ludową muzykę sakralną oraz twórczość autorską. Członek Bractwa Ubogich oraz Kapeli Brodów. Laureat licznych festiwali: Piosenki Polskiej w Opolu (1991), Studenckiej w Krakowie (1992), Poezji Śpiewanej w Olsztynie, Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą (1993), OPPA w Warszawie (2002) i in. W 2008 r. z towarzyszeniem Witolda Brody na bębnie i Jacka Mielcarka na klarnecie (obaj - Kapela Brodów) zdobył Nagrodę I stopnia im. Czesława Niemena oraz Nagrodę Telewizji Polonia na XI Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2008".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.