Facebook Google+ Twitter

Minister Andrzej Biernat. Kolejny duch z partyjnej spółdzielni

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-11-20 14:20

Premier odwołał dzisiaj ministrę Joannę Muchę. Nowym ministrem sportu został Andrzej Biernat, poseł z partyjnej spółdzielni. Zawsze stał obok premiera, popierał wszelkie jego decyzje, krytykował przeciwników, lekceważył afery. Opłaciło się.

Andrzej Biernat / Fot. PAP/Radek PietruszkaOstatnio bronił Donalda Tuska przed oskarżeniami o usunięcie największego partyjnego przeciwnika premiera, czyli Grzegorza Schetyny.

Październik 2013. "Newsweek" publikuje nagrania ze zjazdu Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. Na zjeździe dochodzi do starcia tytanów: Schetyna kontra Protasiewicz. Ten drugi jest z otoczenia Tuska i ma zagarnąć region schetynowców. Z nagrań wynika, że posłowie PO zwolennicy Jacka Protasiewicza obiecywali dolnośląskim działaczom pracę w spółkach skarbu państwa w zamian za jego poparcie. Wybucha burza medialna.

Tusk chowa się przed dziennikarzami. Do mediów wychodzą przedstawiciele spółdzielni, bliscy współpracownicy premiera. Andrzej Biernat lekceważy aferę taśmową, zrzucając winę na delegatów. Po wyjściu z zarządu partii komentował sprawę tak: - Łatwo sprowokować takie zachowania. Zwłaszcza, że każdy poseł chce być przyjacielski i przyjazny dla swoich kolegów. To była taka zwykła prowokacje ze strony tego pana (Edward Klimka - przyp.), który przyszedł do posła Wojnarowskiego, ponieważ on od 3 miesięcy jest zatrudniony w KGHM. Nie był zatrudniany ani przez premiera, ani przez Norberta Wojnarowskiego, ani przez Jacka Protasiewicza tylko przez prezesa tej firmy czy tam wiceprezesa, czy dyrektora, który o tym decydował.

Z kolei w TVN24 obwinił już Grzegorza Schetynę. - Jeszcze wczoraj mówiłem, że Grzegorz Schetyna zachował się z klasą, pogratulował zwycięzcy i powiedział, że na końcu i tak najważniejsza jest PO. Okazuje się, że dla jego zwolenników nie do końca najważniejsza jest PO, tylko ważniejszy jest ich lider i potrafią z premedytacją podpalić dom.

Na Twitterze oprócz pytań, po co premier ocalił niepotrzebne ministerstwo sportu i turystyki, mimo zapowiadanych głębokich zmian strukturalnych, pojawiają się komentarze w stylu: Chodził, chodził i wychodził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chyba to jednak takie właściwe postępowanie bo 22% społeczeństwa się podoba................

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamienił stryjek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.