Facebook Google+ Twitter

Minister Bartłomiej Sienkiewicz jest dumny z pracy 21-latka

W reakcji na oburzenie wobec zatrudniania młodych osób Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało oświadczenie, że nie ma merytorycznych i formalno-prawnych podstaw, żeby poddawać w wątpliwość zatrudnienia Adama Malczaka i Pawła Polaka.

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz / Fot. Centrum Informacyjne Rządu W związku z krytyką, jaka ukazała się w dzienniku "Rzeczpospolita" na temat zatrudnienia w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych dwóch młodych ludzi, głos zabrał rzecznik ministra Barłomieja Sienkiewicza, Paweł Majcher. Ton krytyczny artykułu dziennikarzy wskazywał na poddanie w wątpliwość słuszności decyzji resortu.

W materiale podkreślono, że zatrudnieni Paweł Polak (ur. 1990 r.) oraz Adam Malczak (ur. 1992 r.) nie mają nawet ukończonych studiów. W "Rzeczpospolitej" napisano na podstawie Biuletynu Informacji Publicznej: "Malczak pracował dla Rady Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Stefana Batorego. O innych miejscach zatrudnienia informacji brak".

Wieczorem rzecznik ministerstwa oświadczył PAP, że "nie ma merytorycznych i formalno-prawnych podstaw, żeby poddawać w wątpliwość zatrudnienie młodych ludzi". W odpowiedzi na dziennikarskie zarzuty napisano: "Minister Bartłomiej Sienkiewicz jest dumny, iż może pracować z młodymi, a już tak kompetentnymi osobami. Wielokrotnie podkreślał, że dla niego istotne są efekty pracy, a nie wiek i płeć pracownika". Podkreślono, że młode osoby mają pełne kwalifikacje i kompetencje do wykonywania zleconych zadań.

Poinformowano, że 21-letni Adam Malczak został zatrudniony w ministerstwie na trzy miesiące, pracuje przy projekcie rozwoju kanałów internetowych i obecności MSW w mediach społecznościowych. Studiuje też na Wydziale Ekonomii Politycznej King's College w Londynie oraz na Wydziale Prawa i Administracji UJ, nie jest członkiem żadnej partii.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Panie Jerzy Konopko, minister Sienkiewicz nie jest członkiem PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto, nie brakuje młodych, zdolnych, ale nie każdy młody, zdolny jest widoczny. A administracja i prawo przydaje się w działalności dziennikarskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Katarzyno, pisze Pani:
"Mamy wielu młodych i zdolnych, ale do tego dojrzałych i kompetentnych ludzi w Polsce. Ale nie jest ich zbyt wielu."
To jak to w końcu jest, "mamy wielu" czy "nie jest ich zbyt wielu"?;)
Wracając do meritum, co mają wspólnego ekonomia polityczna oraz prawo i administracja z rozwijaniem umiejętności dotyczących "nowoczesnych narzędzi komunikacji społecznej"? Przypuszczam, że nie brakuje nam młodych, zdolnych absolwentów/studentów kierunku pod nazwą dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to oczywiste, że są czczym wymysłem. Tak samo, jak czczym wymysłem jest to, że ministerstwo potrzebuje opłacać za nasze pieniądze dzieciaków do obsługi konta na Srejsiku. Czy w tym kraju nikt już nie potrafi myśleć samodzielnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziadek Sienkiewicza z pewnością w "grobie się przewraca", że jego krewny przynależy do antypolskiej partii PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Hadrian Komiński Dzisiaj 12:21
Te słowa, co Pan wkłada w usta B.S. są czczym wymysłem. Nie warto by się zastanowić nad tym, co się pisze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy wielu młodych i zdolnych, ale do tego dojrzałych i kompetentnych ludzi w Polsce. Ale nie jest ich zbyt wielu. Minister Sienkiewicz miał szczęście, że na takich wyjątkowych trafił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale żałosne

osoba z ulicy która chce dostać się do ministerstwa może liczyć najwyżej na bezpłatne praktyki a później dobrą pan robił kawe miło było poznać do widzenia

gdzie jest konkurs na stanowisko? gdzie jest ogłoszenie w BIP?
ale głupi żałosny kraj ręce opadają

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się składa, że najbardziej pomógł im idiotyzm kulturowy, w jakim żyjemy, do którego to rozwoju zreszta się czynnie przyczyniacie, biorąc udział w srejsikowo-tłiterowych bzdurach.

niezalezna.pl:

"Ale według rzecznika resortu spraw wewnętrznych "wskazywany przez media 21-letni Adam Malczak został zatrudniony na trzy miesiące do projektu dotyczącego rozwoju kanałów komunikacji internetowej MSW, w tym mediów społecznościowych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepsi specjaliści w tej dziedzinie są wśród ludzi młodych. Jednocześnie warto nadmienić, że pan Adam Malczak, pasjonat nowoczesnych narzędzi komunikacji społecznej, rozwija swoje umiejętności studiując na Wydziale Ekonomii Politycznej King’s College w Londynie (Bachelor of Arts in International Politics) oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagielońskiego". "

Tłumacząc te formalistyczne brednie zyskujemy następujące oświadczenie:

"(B. Sienkiewicz): Dobra, było tak: Zdzichu, wiecie - ten doradca wicewojewody małopolskiego, z którym za komuny żem był w woju, ostatnio przyszedł do mnie z dobrym trunkiem w ręku, zapytuje o zdrówko, i po kilku minutach napomyka, że chciałby synkowi jakoś karierę rozkręcić. No i sugeruje delikatne, że może bym gdzieś coś za sznurki pociągnął, a że akurat mordzie tej mojej rozpitej przysługę kiedyś winien byłem, to tak kombinuję, kombinuję...

- Słuchaj, Zenek, załatwić się coś tam da, wepchnę go na jakiś projekt, żeby miał potem co chłopak w CV wpisać konkretnego. Chłopak konto na Facebooku ma? Focie wrzuca? NO, to powiedz mu, że od przyszłego tygodnia jest specjalistą ds. komunikacji internetowej w ministerstwie. Tylko Zenek - to ma zostać między nami, bo jak wycieknie do GW, to będę się musiał znowu idiotycznie tłumaczyć."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.