Facebook Google+ Twitter

Minister Cezary Grabarczyk odwiedził Kutno

W sobotę o godzinie 12 w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Kutnie odbyła się konferencja prasowa z ministrem infrastruktury, Cezarym Grabarczykiem. Polityk wziął również udział w uroczystym oddaniu bloków na ulicy Szymanowskiego.

Konferencja prasowa Ministra Infrastruktury, Cezarego Grabarczyka / Fot. Piotr Panfil W sobotę o godzinie 10 nowi mieszkańcy bloku przy ul. Szymanowskiego 10, oficjalnie odebrali klucze do swoich mieszkań. W bloku aktualnie mieszka już 35 rodzin. W uroczystości oddania do użytku mieszkań komunalnych brał udział również minister Cezary Grabarczyk.

Polityk Platformy Obywatelskiej po uroczystości, spotkał się z prezydentem Kutna, Zbigniewem Burzyńskim. Na konferencji prasowej, która odbyła się o godzinie 12, w Regionalnej Izbie Gospodarczej, Grabarczyk poinformował, że jest pod wrażeniem osiągnięć miasta. Minister miał na myśli m.in. szybki rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Podstrefy Kutno oraz plany na przyszłość, czyli budowa największego terminalu kolejowego w Kutnie.Minister Infrastruktury - Cezary Grabarczyk. / Fot. Piotr Panfil - Miałem okazję poznać plany prezydenta Burzyńskiego dotyczące strefy i byłem pod dużym wrażeniem - stwierdził minister.

Na konferencji mówiono również o koncesji na roboty drogowe, Euro 2012 oraz rozmawiano o sprawach związanych z Kutnem, a przede wszystkim o kutnowskim dworcu kolejowym, który nie jest najlepszą wizytówką miasta. Warto zaznaczyć, że Kutno jest jednym z ważniejszych węzłów kolejowych w Polsce.

Konferencja prasowa Ministra Infrastruktury, Cezarego Grabarczyka. / Fot. Piotr Panfil Grabarczyk opowiedział również o nowych planach dotyczących autostrady A1, której budowa niebawem ma ruszyć. Trasa ma być przedłużona na odcinku Stryków - Toruń. Prace budowlane zaś mają ruszyć już w następnym roku. - Roboty przygotowawcze idą zgodnie z harmonogramem, więc myślę, że w następnym roku ruszy już budowa tejże trasy - zapowiedział minister. Polityk dodał, że droga ma być oddana już w 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.