Facebook Google+ Twitter

Minister chce się spotkać z prezydentem ws. generała Skrzypczaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-18 22:12

Minister obrony narodowej Bogdan Klich zwrócił się do prezydenta o spotkanie w sprawie dowódcy Wojsk Lądowych generała Waldemara Skrzypczaka.

Wcześniej do Lecha Kaczyńskiego ma trafić komplet dokumentów dotyczących generała, w tym napisane przez niego pismo, w którym oddaje się do dyspozycji prezydenta. Takie ustalenia zapadły na spotkaniu ministra obrony z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksandrem Szczygłą - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik BBN Jarosław Rybak.

Wśród dokumentów, które otrzyma prezydent, znajdzie się także dotycząca tej sprawy opinia napisana przez szefa Sztabu Generalnego generała Franciszka Gągora oraz pismo ministra obrony na ten temat.

Generał Waldemar Skrzypczak w wywiadzie prasowym powiedział, że z powodu biurokratycznych procedur, żołnierzom w Afganistanie brakuje niezbędnego sprzętu. Jego zdaniem, gdyby nasze wojska były lepiej wyposażone, być może udałoby się uniknąć śmierci polskiego oficera. Kapitan Daniel Ambroziński zmarł 10 sierpnia w potyczce z talibami.

Minister Bogdan Klich uznal, że dowódca Wojsk Lądowych podważa zasadę cywilnej kontroli nad armią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.