Facebook Google+ Twitter

Minister Fedak będzie rozmawiać z prezydentem o emeryturach pomostowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 22:44

Minister pracy Jolanta Fedak zapowiedziała, że będzie namawiać prezydenta do podpisania ustawy o emeryturach pomostowych.

Lech Kaczyński mówił wczoraj, że jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie. Ustawa ogranicza możliwość wcześniejszego kończenia aktywności zawodowej jedynie dla osób pracujących w szczególnych warunkach.

Minister Fedak zaznaczyła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że prace nad ustawą trwały wiele lat i dalsze odkładanie jej wejścia w życie nie jest dobrym pomysłem. Minister dodała, że negocjacje były bardzo trudne i odesłanie ustawy do dalszych prac mogłoby sprawić, iż znowu trudno byłoby przyjąć rozsądne rozwiązania.

Minister pracy wzięła udział w uroczystości rozdania nagród Państwowej Inspekcji Pracy w konkursie "Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej". Jolanta Fedak podkreśliła, że żadne stanowisko nie powinno być szkodliwe dla zdrowia. Sa jednak prace, których wykonywanie w dłuższym okresie nie jest wskazane. Dlatego też, podejmując taki rodzaj pracy należy myśleć o przekwalifikowaniu.

Nagrodzeni zostali pracodawcy, którzy dbają o pracowników i tworzą ergonomiczne warunki pracy. Wśród laureatów znalazły się firmy z całej Polski reprezentujące branże: stolarską, metalową, kosmetyczną, farmaceutyczną, budowlaną. Szefowie firm zgodnie twierdzili, że pracodawca musi zrobić wszystko, by warunki pracy nie szkodziły zdrowiu i że jak się chce o to zadbać, to można pokonać każdą przeszkodę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.