Facebook Google+ Twitter

Minister finansów czy mecz? Co ważniejsze?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 08:18

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zarządził wśród posłów Platformy dyscyplinę głosowania nad wnioskiem PiS o odwołanie ministra finansów. "Dziennik" pisze, że Jackowi Rostowskiemu poważnie zagroził mecz piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Polską a Austrią.

Jeden z posłów Platformy przyznaje "Dziennikowi", że istniała realna obawa, iż kilkudziesięciu posłów wyjedzie na mecz i nie zdąży wrócić na dzisiejsze głosowanie, a wtedy głosów do odrzucenia wotum mogłoby zabraknąć. Przed kluczowym meczem Polaków na Euro 2008 w Platformie zapanowała piłkarska gorączka. Studzić ją musiał Zbigniew Chlebowski, który sam zrezygnował z wyjazdu do Wiednia. "Kiedy oddawałem bilet z żalu ręce mi się trzęsły" - mówi szef klubu PO.

Za niestawienie się na głosowaniu w obronie ministra Rostowskiego grożą w PO kary finansowe, a nawet utrata funkcji w komisjach sejmowych. Determinacja Chlebowskiego jest tym większa, że nie ma pewności, ilu posłów PSL pojawi się dziś w Sejmie. Koalicjant - PSL - nie wprowadził dyscypliny. A szeregi zwiera PiS, wnioskodawca wotum nieufności dla ministra finansów. Szczegóły w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.