Facebook Google+ Twitter

Minister Gowin: Marcin P. prześlizgnął się między szczelinami prawa

Minister Gowin wyjechał do Trójmiasta, aby zapoznać się z bliska z działaniami organów wymiaru sprawiedliwości, w związku z aferą Amber Gold. I nie widzi nic złego.

Minister Gowin pojechał do Trójmiasta także po to, aby zapoznać się z kryminalną przeszłością szefa Amber Gold - Marcina P. Chciał również na miejscu zbadać pracę tamtejszych ludzi z organów sprawiedliwości. Pojechał, zbadał i powiedział, że nie widzi nic złego, żadnych nieprawidłowości w pracy. Czy można nie wierzyć ministrowi tak szacownej instytucji, jaką zawiaduje? A instytucji tej nie można?

Zbyt wiele ostrych i krytycznych słów pod tym adresem z różnych politycznych stron poleciało. Bodaj największa fala ataku spadła na głowę ministra sprawiedliwości. Politycy opozycji zarzucają mu – począwszy od nieudolności, aż do braku umiejętności w kierowaniu tak poważną instytucją państwa. Domagają się ustąpienia z urzędu i powołania sejmowej komisji śledczej do spraw Amber Gold i zaniechań oraz zaniedbań organów państwa w tej kwestii.

Szef resortu Jarosław Gowin pośrednio przyznaje się do winy, bijąc się w piersi, mówi, że jeśli premier uzna, że "minister sprawiedliwości powinien ponieść konsekwencje, jestem w każdej chwili do dyspozycji". Minister Gowin konkretnie nie potrafi wskazać swoich błędów, w tym w sprawie Amber Gold, ale przyznaje, że w tej sprawie "państwo zawiodło". I dodaje: "Na czas nie dostrzegłem potrzeby połączenia zasobów Krajowego Rejestru Sądowego i Krajowego Rejestru Karnego". Zaprzecza temu wicepremier Waldemar Pawlak, mówiąc, że w sprawie Amber Gold "państwo zadziałało dobrze".

Minister Jarosław Gowin przyznał dziś rano w TVP Info, że kilka razy rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem, o firmie Amber Gold – czytamy w serwisie http://wyborcza.pl/1,75478,12338775,Jaroslaw_Gowin__Marcin_P__przeslizgnal_sie_miedzy.html. Ujawnił też, iż szef rządu oczekuje od niego i innych ministrów "dogłębnej analizy sytuacji". "Musimy działać szybko, jednak nie ze względu na oczekiwania premiera, ale ze względu na uzasadnione oczekiwania opinii publicznej" - wyjaśnił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 21.08.2012 17:38

z taką kasą każdy by się prześliznął ,polskie prawo to parodia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
2345
  • 2345
  • 21.08.2012 15:37

Polecam artykuł "AMBERGOLDopasywność Organów Państwa" z Serwis21 Krajowy z lipca/sierpnia 2012 r. http://serwis21.blogspot.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.