Facebook Google+ Twitter

Minister Kalemba wygwizdany na Jasnej Górze

Trwające 15 minut wystąpienie Stanisława Kalemby na Jasnej Górze zniecierpliwiło rolników. Uroczystość dożynkowa w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej zgromadziła 80 tys. wiernych.

 / Fot. Boston9Po Bronisławie Komorowskim przemawiał minister rolnictwa, ale zamiast neutralnych lub religijnych treści wierni musieli wysłuchać statystykę osiągnięć rządu na polu polityki rolnej.Ciepła retoryka jasnogórska prezydenta Komorowskiego wyraźnie kontrastowała z upolitycznionym przemówieniem ministra rolnictwa w rządzie Donalda Tuska. Jaki procent produkcji wzrósł dzięki PSL? Ile dostaną gospodarze za hektar od UE? Co jeszcze w Brukseli załatwi PSL? Może to i dobre wiadomości, lecz nie na uroczystość religijną. "Propagandę rządową"… wygwizdano. Zniecierpliwieni słuchacze na wytrzymali natłoku cyfr, którymi próbował skaptować rolników przedstawiciel rządu. Raz po raz wyrywały się z tłumu okrzyki protestu. W końcu dał się słyszeć gwizd.

Kalemba nie dawał po sobie poznać zażenowania i kontynuował. Widać uznał, że takiej okazji zwrócenia się do dziesiątków tysięcy ludzi nie można przepuścić.

Bardziej powściągliwy był prezydent RP Bronisław Komorowski, który nawiązał do etosu polskiego chłopa zmierzającego do odegrania ważnej roli wytwórcy i producenta. Pan prezydent dziękował również za życzenia imieninowe, bo dożynki zbiegają się z uroczystościami ku czci bł. Bronisławy.

Uroczystej Mszy na jasnogórskim szczycie przewodniczył biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek a homilię wygłosił bp Józef Zawitkowski z Łowicza. Obecny był także bp Edward Białogłowski, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Media prawicowe oskarżyły polskich rolników o gwizdy przed Cudownym Obrazem Czarnej Madonny . To nie POLSKI ROLNIK .Od wieków Częstochowa to dla nich świętość .
Pogwizdywali ludzie z politycznymi transparentami z kręgów Gazety Polskiej .
Proszę zajrzeć na Google kto rozpowszechnia tę informację .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.