Facebook Google+ Twitter

Minister Klich z sojuszniczą wizytą w Wietnamie?

Wietnamska Armia Ludowa informuje o planach zacieśnienia współpracy z Wojskiem Polskim. Tymczasem sytuacja wewnętrzna w Wietnamie zmienia się wciąż na gorsze, władze rozpoczęły kolejną akcję terroru, tym razem wymierzoną w katolików.

Minister obrony narodowej Bogdan Klich podczas konferencji prasowej nt. zmian wprowadzanych w Wojsku Polskim. / Fot. PAP/Jacek TurczykPo wypowiedzi premiera Tuska na temat „braku obecności tematyki praw człowieka w agendzie pekińskiego spotkania”, z dziwną misją udał się do Wietnamu minister obrony narodowej Bogdan Klich. Komunikat strony wietnamskiej mówi o planach intensyfikacji współpracy między obiema armiami. Gazeta „Wojsko Ludowe” określa spotkanie, jako „wizytę przyjaźni”, co w języku komunistycznej propagandy zarezerwowane jest do spotkań sojuszniczych. Wprawdzie kilka zdań dalej, ta sama gazeta, będąca organem wietnamskiego Ministerstwa Obrony, wyraża się o Polakach z lekceważeniem, informując, że „ministra Klicha i członków delegacji zgodził się przyjąć przewodniczący Rady Państwa Nguyen Minh Triet i rozmawiał z nimi przyjaźnie”.

Można mieć nadzieję, że nie jest to preludium do współpracy z armią totalitarnego państwa, notorycznie, a zwłaszcza w ostatnich latach, zajmującą się pacyfikowaniem ludności własnego kraju. Trudno uwierzyć, żeby taką współpracę akceptował minister z ładnym, opozycyjnym życiorysem, jakim jest Bogdan Klich. Choć z drugiej strony, pamiętać trzeba, że RP współpracuje z wietnamskim ministrem bezpieczeństwa publicznego, a ambasador tego kraju w Warszawie informował niedawno o swoim spotkaniu z Komendantem Głównym polskiej Straży Granicznej, Leszkiem Elasem. W jego trakcie obie strony zobowiązały się m.in. do „uniemożliwiania komentowania współpracy obu państw przez osoby niepowołane".

Źródło:
Onet.pl
Mon.gov.pl
Qdnd.vn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co raz gorzej! Jak tak dalej pójdzie to już nie będzie można dokąd uciec z Wietnamu. Współpraca wojsk - Boże słodkie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.