Facebook Google+ Twitter

Minister Kopacz za unijne pieniądze agituje w radiu pielęgniarki

Trzynaście stacji radiowych emituje spot, w którym minister Ewa Kopacz zachęca pielęgniarki do podejmowania studiów. Kampania jest realizowana za pieniądze Europejskiego Funduszu Społecznego. I może wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że trwa kampania wyborcza.

 / Fot. pl2011.eu/zdjęcia dla mediówKrzysztof Lorenz z Państwowej Komisji Wyborczej w wypowiedzi dla www.gazetaprawna.plstwierdza: "z formalnego punktu widzenia wszystko jest w porządku. Kampania wyborcza nie pozbawia urzędników państwowych publicznego zabierania głosu w sprawach związanych z zakresem ich obowiązków".

Lecz zdaniem prof. Antoniego Kamińskiego z Transparency International Polska, sprawa budzi poważne wątpliwości. Stwierdził on: "pani minister nie jest dyrektorem szkoły dla pielęgniarek, by namawiać do zapisywania się do niej. Jeśli dostrzega na rynku brak osób w tym zawodzie, posiada narzędzia zachęcające do kształcenia się w tym zawodzie". Dodaje też, że "emitowanie w czasie kampanii spotów, w których głównym elementem jest wypowiedź minister zdrowia, jest sposobem na lansowanie się".

Cała sprawa budzi wiele wątpliwości. Trudno uznać za przypadek, że rozgłośnie radiowe dostały zlecenie na emisję spotów właśnie teraz, w trakcie kampanii wyborczej, w której o mandat posła ubiega się Ewa Kopacz. Reklam tych słucha jakby nie było, kilka razy dziennie, parę milionów osób i równie dobrze mógłby w nich wystąpić ktoś inny z ministerstwa.

źródło: gazetaprawna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

a?
  • a?
  • 26.08.2011 17:34

a Kopaczka to ta frontmenka
z musicalu SAWICKIEJ "był sobie raz szpital"? a?
pewnie to ona

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie z PO w tym i Kopacz chwycą się każdej możliwości aby utrzymać się przy władzy. To że lansują się za publiczne pieniądze to mnie nie dziwi ci ludzie "tak maja".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto najpopularniesze kierunki studiów:http://www.studia.net/o-kierunkach/488-lista-najpopularniejszych-kierunkow-studiow

1. Zarządzanie
2. Pedagogika
3. Prawo
4. Ekonomia
5. Budownictwo
6. Administracja
7. Informatyka
8. Psychologia
9. Finanse i rachunkowość
10. Socjologia
11. Turystyka i rekreacja
12. Filologia: specjalność: filologia angielska
13. Stosunki międzynarodowe
14. Biotechnologia
15. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
16. Ochrona środowiska
17. Politologia
18. Europeistyka
19. Mechanika i budowa maszyn
20. Zarządzanie i inżynieria produkcji


http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/2537

http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Na-slasku-i-Mazowszu-brakuje-pielegniarek,1196,1.html


http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Zawrzalo-wokol-minimalnych-norm-zatrudnienia-pielegniarek,1229,1.html
wiązki zawodowe obliczają, że już w tej chwili w szpitalach brakuje około 50 tysięcy pielęgniarek. Wszystkich zatrudnionych jest ok. 200 tysięcy. Zdarza się, że na jedną pielęgniarkę przypada 40 pacjentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 25.08.2011 07:17

Jakoś się pan nie odniósł do "bo był z gazety" Drukuje pan te względnie korzystne dla PiS-u . Robi pan ogromny tytuł " Platformie spada " Niech sobie pan da spokój z tymi sondażami , będzie uczciwiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie e, sondaż jest ogólnie dostępny, ja jedynie miałem na myśli to, co wyraźnie zresztą podkreśliłem, jego wyniki nie różnią się od sondażu sprzed dwóch dni. No może poza jednym, wyraźnie zaniżone są procenty poparcia dla wszystkich partii(!), co czyni go mało wiarygodnym. A jak pan chyba zauważył zamieszczane są sondaże róźnych pracowni i to bez żadnych komentarzy. Te zostawiamy czytelnikom. Trudno więc W24 nazwać medium stronniczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 25.08.2011 06:45

@ panie Tadeuszu , po pana wpisie widać jacy jesteście niezależni , wpis mój miał charakter żartobliwy a pan nie drukuje sondażu [ choć robi to pan od dłuższego czasu] bo jest z " Gazety "? Jakaś etyka redaktorów portalu obowiązuje i obiektywizm . Powinien pan przeprosić tych co myślą inaczej niż pan!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 25.08.2011 06:37

@ Konopka , czy choć raz napisz pan komentarz ad vocem na temat ? Ja o braku pielęgniarek pan o jakimś wydarzeniu sprzed 5 lat .Widać do niczego pan wżyciu nie doszedł oglądąjc się ciągle do tyłu . Jeśli dla ciebie pilęgniarka i lekarz to samo to masz problemy z percepcją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie e, nie śpię, byłem na ciekawej, regionalnej imprezie. A ten sondaż znam od wczoraj. Sondaż, który nic nie wnosi nowego, w dodatku robiony dla "gazety". Swoją drogą zaczynam się zastanawiać, czy podawanie sondaży, które w dodatku tak bardzo się różnią, nawet w wypadku jednej pracowni, ma jakikolwiek sens. Sondaży będzie ci u nas mnóstwo teraz, wszak wybory niebawem. Generalnie piszę o tym, gdyż ludzie, mimo wszystko lubią to i nawet wobec wszystkich zjadliwych komentarzy i uwag nie przejdą wobec tego obojętnie (vide - twój wpis). Tak więc, chcemy czy nie, będziemy na sondaże skazani. A i tak każdy w swoim sumieniu rozpatrzy na kogo głosować, i czy w ogóle. Pozdrawiam uważnego czytelnika W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@elaszychlińska

Fragment nagranej rozmowy Beaty Sawickiej:

Sawicka: natomiast do tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza(......)

Rozmówca: Związanej ze służbą zdrowia, tak?

Sawicka: Tak, lekarze.

Rozmówca: Aha, aha.

Sawicka: Z tym że mają za sobą prace jako ordynatorzy, dyrektorzy ZOZ-u, dzisiaj są parlamentarzystami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inga
  • Inga
  • 24.08.2011 22:22

Naiwnych szuka. 5,5 roku studiów pielęgniarskich, 6 lat lekarskich, a różnica w wynagrodzeniu 1: 15, po pierwszych lekceważenie i status służącej, po drugich szacunek i prestiż. Trzeba było sprawiedliwiej dzielić, a nie wciskać pielęgniarkom narażonym na bezpośredni kontakt z każdym syfem "śmieciowych umów" bez ubezpieczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.