Facebook Google+ Twitter

Minister Mariusz Błaszczak: Służba to nie praca, to powołanie

W Zielonej Górze minister Błaszczak spotkał się z szefami podległych mu służb. Najwięcej uwagi poświęcono promowaniu właściwych postaw oraz programowi modernizacji.

 / Fot. Archiwum Policji- Podstawowym zadaniem, które postawiłem przed komendantami jest przywrócenie etosu służby - powiedział minister Błaszczak. - Etos służby to gwarancja bezpieczeństwa. Etos to także powołanie, któremu powinni być wierni funkcjonariusze.

Minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych - priorytetowym projekcie MSWiA, wzorowanym na programie zapoczątkowanym w 2007 przez premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Program modernizacji oprócz wzrostu płac przewiduje też inwestycje w wyposażenie i infrastrukturę służb.

„ W 2017 r. na rozwój i modernizację służb- napisano w komunikacie prasowym MSWiA- zostanie przeznaczonych niemal 1,4 miliarda złotych.

Około 610 mln złotych z tej kwoty trafi na podwyżki dla około 150 tys. funkcjonariuszy i 30 tys. pracowników. Dzięki temu od 1 stycznia ich pensje wzrosną odpowiednio o 253 i 250 zł”.

Podczas narady minister Błaszczak zapewnił, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.