Facebook Google+ Twitter

Minister MON podpisał decyzję budżetową na 2009 rok

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 12:11

Resort po cięciach w obecnym roku będzie miał do dyspozycji niecałe 25 miliardów złotych.

Z komunikatu - przedstawionego przez MON - wynika, że zobowiązania finansowe wobec firm zbrojeniowych, które powstały jeszcze w ubiegłym roku, zostaną spłacone do końca maja.

Komunikat ministerstwa podkreśla, że resort uregulował zaległe z zeszłego roku zobowiązania na sumę dwóch miliardów 821 milionów złotych. Pozostałe zaległości, wynoszące 456 milionów złotych, będą renegocjowane z kontrahentami.

Oszczędności nie dotkną kilku strategicznych obszarów w budżecie MON. Pieniądze zostały zabezpieczone między innymi na tak zwane wydatki osobowe, renty i emerytury, centralne plany rzeczowe i inne wydatki bieżące.

Zaciskanie pasa nie dotknie również misji w Afganistanie. Reszta naszych kontyngentów - w Czadzie, Libanie czy na Wzgórzach Golan - musi się liczyć ze sporymi ograniczeniami, z wycofaniem części żołnierzy włącznie.

Minister Bogdan Klich nakazał - w ramach ograniczania wydatków - zaplanowanie szeregu działań doraźnych i długofalowych. Oszczędności obejmą między innymi odprawy, narady i podróże służbowe oraz ewentualnie ograniczenie garnizonów i jednostek wojskowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.