Facebook Google+ Twitter

Minister nie chce u siebie emerytów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-14 07:25

Szef resortu rolnictwa pozbywa się pracowników, którzy osiągnęli wiek emerytalny - alarmuje Dziennik Gazeta Prawna". Minister Marek Sawicki przyznaje, iż "nie widzi potrzeby zatrudniania osób po 60-tce tylko po to, aby sobie dorabiały do niemałej emerytury".

Jedna z pracownic Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, która za kilka miesięcy kończy 60 lat, opowiada, że zaproponowano jej natychmiastowe przejście na emeryturę. Pracownica nie przyjęła oferty, mówiąc, że chce dalej pracować. Wtedy usłyszała, że robi błąd, bo po osiągnięciu wieku emerytalnego może zostać zwolniona. Kilka miesięcy temu w podobny sposób namawiano do emerytury inną pracownicę Agencji. Kiedy odmówiła, otrzymała wymówienie. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", to nie pierwsze takie przypadki.

Minister rolnictwa Marek Sawicki podkreśla, że chce dawać szansę młodym ludziom, tym bardziej, że - jego zdaniem - ich wydajność w pracy jest o wiele większa niż osób starszych.
Gazeta przypomina, że ponad rok temu rząd przyjął program "Solidarność pokoleń 50 plus". Przekonywał w nim o korzyściach ekonomicznych płynących z jak najdłuższej pracy Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.