Facebook Google+ Twitter

Minister nie promował swych mundurowych kolegów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 18:59

Premier Donald Tusk zapewnił, że wśród kandydatów do awansu na pierwszy i wyższy stopień generalski nie było znajomych czy kolegów kogokolwiek z otoczenia ministra obrony narodowej.

Takie sugestie premier uznał za "absurdalne i nieprzyzwoite". Pojawiły się one się po tym, jak wczoraj media podały nieoficjalnie, że z 15 kandydatów zaproponowanych przez szefa MON prezydent zaakceptował pozytywnie tylko trzech.

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Tusk potwierdził, że w piątek otrzymał te trzy wnioski od prezydenta i dzisiaj je podpisał. Dodał, że prezydent ma swoje uprawnienia konstytucyjne i jeśli nie odpowiadają mu kandydaci na generałów, to ma do tego prawo.

Donald Tusk podkreślił, że o nominacjach generalskich rozmawiał dziś z szefem MON. Bogdan Klich zapewnił premiera, że nominacje spływały do resortu sukcesywnie od listopada i było dużo czasu, żeby zapoznał się z nimi zwierzchnik sił zbrojnych.

Wśród odrzuconych przez Lecha Kaczyńskiego kandydatów na generałów są szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej, szef gabinetu politycznego ministra obrony i szef departamentu kadr MON.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.