Facebook Google+ Twitter

Minister obrony Izraela apeluje w Tokio o zaostrzenie sankcji wobec Iranu

W sobotę Ehud Barak - izraelski minister obrony - spotkał się z premierem Japonii, Nodą. Rozmowy dotyczyły wspólnej polityki wobec Iranu i jego nuklearnych ambicji.

Ehud Barak - Minister Obrony Izraela / Fot. Robert D. Ward/Domena publicznaPodczas sobotniego pobytu w Tokio, Ehud Barak opowiadał się za zaostrzeniem sankcji wobec Iranu, aby zmusić Islamską Republikę do pohamowania swych atomowych zapędów. "Myślę, że zapanowała obecnie zgoda w większości stolic świata, co do tego, by Iran nie mógł pozwolić sobie, aby stać się atomową potęgą militarną." - powiedział Barak. Dodał też, że przyspieszenie starań w tej sprawie, zmusi rząd w Teheranie do rozważenia konsekwencji pozostania w izolacji, i możliwości jakie dają rozmowy przy wspólnym "stole".

Raport jaki wydała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej w listopadzie 2011r., przesądził o powzięciu przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską działań wobec Iranu. MAEA podtrzymywała uzasadnione podejrzenia, iż Iran dąży do produkcji broni atomowej. Władze w Teheranie zaprzeczają i dodaję, że program badań atomowych jaki prowadzą, ma charakter cywilny, a więc są to prace na rzecz przemysłu i medycyny.

W ostatnich dniach miały miejsca napięcia na linii Iran-Izrael. Rząd w Tel-Awiwie obwinia Teheran o zamachy bombowe w Indiach, Gruzji i Tajlandii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

JAN NOWY
  • JAN NOWY
  • 20.02.2012 10:00

ŻYCZE IRANOWI POWODZENIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
  • Jacek
  • 20.02.2012 07:46

Ty głupi bandycki żydzie, Iran ma już swoją broń atomową, i jeśli Go tkniesz przetestuje ją na Jerozolimie, Waszyngtonie i innych twoich matecznikach. Sąd Boży nadchodzi, będziesz miał swojego mesjasza, bardzo, bardzo gorącego. Wszystkie twoje zbrodnie w historii będą ukarane, świat w końcu uwoli się od twego terroru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.